Odeabank, finans alanındaki biyometri çözümleri ile öne çıkan Proline iş birliği ile şube vitrinlerine yerleştirdiği proaktif ekranlarda kişiye özel kampanyalar sunuyor; banka müşterileri şubeye girmeden kendisi için hazırlanan kampanyadan haberdar olabiliyor.

Odeabank’ın tüm şubelerinin vitrinlerinde bulunan yüksek çözünürlüklü dijital poster ekranları, üzerine yerleştirilmiş olan küçük kamera sayesinde ekrana bakan kişinin yaşını ve cinsiyetini algılıyor, bu bilgileri kullanarak yaş grubuna veya cinsiyete özel kampanyalar sunmaya başlıyor.

Teknolojiden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tayfun Küçük; gerçekleşen iş birliği ve geliştirdikleri kişiye özel kampanya sistemi ile ilgili olarak şunları söyledi: “Türkiye’nin en yenilikçi bankası olarak inovatif yaklaşımımızı kurulduğumuzdan bu yana sürdürüyoruz. Proline ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği sayesinde müşterilerimizin profiline uygun kişiye özel kampanyalar gerçekleştirebiliyoruz. Türkiye’de kurulduğumuzdan bu yana ATM’den çek kabulü ve gişe önü tablet gibi birçok ilke imza attık, müşterilerimizden bu konuda olumlu geri dönüşler aldık. Proline ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği sayesinde kişiye özel oluşturduğumuz kampanyalarla müşterilerimize özel olduklarını hissettirmeye devam edeceğiz” dedi.

İş birliği ile ilgili değerlendirmede bulunan Proline İcra Kurulu Başkanı Mehmet Doğanyiğit ise; “Teknolojinin yön verdiği günümüz dünyasında kişiselleştirilebilir uygulamalar, hizmetler ve çözümler her geçen gün daha fazla önem kazanıyor. Parmak izi, damar izi, yüz tanıma ve diğer çeşitli kimlik doğrulama sistemlerimiz ile geliştirdiğimiz kişiselleştirilebilir çözümler sayesinde tüketiciler ile kurumlar arasındaki ilişkiyi özelleştiriyor, müşteri memnuniyetinin ve hizmet kalitesinin arttırılmasına yardımcı oluyoruz. Kişiye özel bankacılık uygulamaları ile bu alanda öncü bir rol oynayan, Türkiye’nin önde gelen bankası Odeabank ile yaptığımız iş birliğinin haklı gururunu yaşıyoruz.” dedi.

Odeabank daha önce de Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek ‘ATM’den çek kabul’ projesini hayata geçirmişti. Mesai saatleri dışında da işlem yapılmasına olanak sağlayan uygulama sayesinde, kullanıcılar 7/24 çek yatırabiliyor.

Şubelerini “teknoloji üssü” olarak konumlandıran ve klasik banko anlayışını yıkarak açık gişe konseptini geliştiren Odeabank’ın müşterilerine kazandırdığı bir diğer yenilik ise “gişe önü tablet projesi” oldu.

Bu yenilik ile Odeabank şubelerini ziyaret eden müşteriler, gişe önünde bulunan Windows 8 tabanlı tabletler sayesinde işlemlerinin yapılmasını beklerken banka kampanyalarından haberdar olabiliyor, gişe çalışanı tarafından gerçekleştirilen işlemi tablet üzerinden izleyebiliyor ve dekontunu görüntüleyebiliyorlar.