Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi Teknoloji Pentagon, siber güvenliğini internet korsanlarına test ettirecek - Teknoloji Haberleri
    1

    ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), seçilmiş bazı internet korsanlarına kurumun siber güvenliğine saldırmaları için davet gönderecek.

    2

    Bakanlık, siber güvenliğinin sınanması için başlattığı “Hack the Pentagon” adlı pilot program kapsamında internet korsanlarından yardım alacak ve sistemde açık bulanlara para ödülü verecek.

    3

    Programla ABD’de ilk kez bir federal kurum “siber böcek” bulan olursa bu kişiye ödül vermiş olacak.

    4

    Pentagon sözcülerinden Peter Cook, bakanlığın internet sitelerinin açıklarının programda yer alacak “nitelikli katılımcılar” tarafından tespit ve analiz edileceğini duyurdu.

    5

    Cook, ödül programının ülkedeki büyük şirketlerin benzer yarışmalarından model olarak alındığını bildirdi.

    6

    Pentagon, daha sonra da bakanlığın mobil uygulamaları, internet siteleri ve ağlarındaki zafiyetleri ortaya çıkarmak için benzer çalışmaları sürdürmeyi planlıyor.

    7

    Bakanlığın pilot programına katılmak isteyen internet korsanlarının geçmişi araştırılacak, bu kişiler ciddi bir taramadan geçirilecek.

    8

    Taramadan geçenler kontrol altında tutularak belirli bir süre içinde bakanlığın önceden belirlenmiş internet sistemlerindeki açıkları arayacak. Kritik konumdaki ağlar ise kapsam dışı bırakılacak.

    9

    Nisan ayında düzenlenecek pilot programa katılımın nasıl olacağına ilişkin bilgiler ve kurallar daha sonra paylaşılacak. (AA)

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ