Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Ferdi DURDU / MALATYA

Malatya Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yol açma çalışması yürüttüğü Bürücek Yaylası'nda ekipte bulunan bir aracın üzerine çığ düştü. Diğer ekiplerin müdahalesiyle araç içerisinde mahsur kalan ekip kurtarıldı.

Olay, akşam saatlerinde Yeşilyurt ilçesinin Adıyaman sınırında bulunan ve rakımı yüksek olan Bürücek Yaylası'nda meydana geldi. Kar yağışı sonası bölgedeki mahallelerin yollarını açmak için çalışma yürüten Büyükşehir Belediyesi ekiplerinden bir aracın üzerine çığ düştü. Bölgede bulunan diğer ekipler iş makineleriyle hemen müdahale etti. Olayda araç içerisinde mahsur kalan personel kısa sürede kurtarıldı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, "Bürücek'te yol açma çalışmaları yapan ekiplerimizin üstüne çığ düştü. Hamdolsun personellerimiz sağ salim kurtarıldı. Ekmeklerini helal ettirmek için çok zor şartlar altında çalışan her bir arkadaşıma teşekkür ediyorum. Geçmiş olsun" dedi.

ERZURUM'DA ÇIĞ DÜŞTÜ: NÖBET TUTAN ASKER YARALANDI 

Edinilen bilgiye göre, saat 23.00 sularında kent genelinde etkili olan şiddetli fırtına ve tipi nedeniyle Palandöken Kayak Merkezi'ndeki askeri nöbet kulübesine çığ düştü.

 

Çığ altında kalarak yaralanan asker, Erzurum İl Afet Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve jandarma çığ ekiplerinin yoğun tipi altındaki zorlu çalışması sonucu çıkartılarak, hazır bekletilen ambulansla Erzurum Mareşal Çakmak Askeri Hastanesine kaldırıldı.

AFAD İl Müdürü Selahattin Karslı da olay yerine gelerek, durum hakkında bilgi aldı.