Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İzmir'in Konak ilçesinde, iddiaya göre tartıştığı eşi Coşkun Emre T.'yi öldüren Nilay T., ''Silahı bana doğrulttu, 'Hem seni hem kendimi öldüreceğim' dedi. Ben silahı elinden almak isterken silah ateş aldı ve vuruldu'' dediği öğrenildi.

Olay, dün saat 19.00 sıralarında, Eşrefpaşa semti 541 Sokak numara 56'da meydana geldi. Taksi şoförü Coşkun Emrah T. (38) ile eşi Nilay T. 45) tartışmaya başladı. Evden bir el silah sesi duyuldu.

Göğüs kısmından yaralanan Coşkun Emrah T. ihbar üzerine gelen sağlık ekiplerinde Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada tedavi altına alınan Coşkun Emrah T., yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Öte yandan polis ekipleri, olay sırasında kullanılan silah ile birlikte şüpheli olarak Nilay T.'yi yakaladı. Şüpheli 2 çocuk annesi Nilay T. sorgulanmak üzere Cinayet Büro Amiliği'ne götürüldü. Buradaki sorgulamasında Nilay T., eşinin kendisini ve 2 çocuğunu sürekli dövdüğünü ileri sürdü.

"BANA 'HEM SENİ HEM KENDİMİ ÖLDÜRECEĞİM' DEDİ"

Olay gününü anlatan şüpheli Nilay T., ''Kuaförde çalışan kızımızı eşim getirdi eve. Eve geldiklerinde eşim, kızımızı darp etmişti kızım ağlıyordu. Öğrendiğime göre kızım yolda bir arabanın rengi hakkında yorum yapmış eşimde sinirlenmiş ve darp etmiş. Eşim sinirliydi bana ve kızımı hakaret edip küfü etti. Kızımı evin önünde darp ederek eve almadı. Kızımı anneannesinin yanına gönderim. Eşime yemek hazırlarken eşim odaya girdiğini gördüm. Arkasından gittiğim de kutudan silahını çıkarmıştı. Bana 'Hem seni hem kendimi öldüreceğim' dedi. Daha sonra silahı bana doğrultup, 'Ne oldu ölmekten mi korkuyorsun' dedi. Bu sırada bende elindeki silahı almak için hamle yaptım. Arbede sırasında silah patladı ve eşim vuruldu. Benim eşimi vurmak ya da öldürmek gibi bir düşüncem yoktu'' dediği öğrenildi.

"SANKİ BEN Mİ YAPTIM? BEN YAPAR MIYIM ONA?"

Emniyetteki işlemlerinin ardından şüpheli Nilay T., adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk sırasında ağlayarak çıkan Nilay T., kendisini çeken basın mensuplarına, ''Sanki katilmişim gibi çekiyorsunuz beni. Kazayla oldu. Sanki ben mi yaptım? Ben yapar mıyım ona? Tartışırken oldu. Silahı bana doğrulttu arbede yaşandı aramızda. Bu sırada silah patladı'' dedi. Hayatını kaybeden Coşkun Emrah T.'nin daha önce bir kişiyi öldürdüğü ve cezaevinde yattığı belirtildi. Coşkun Emrah T.'nin sürekli alkol aldığı, eşi ve 2 çocuğunu sürekli dövdüğü ileri sürüldü. Öte yandan Nilay T.'nin daha önce eşinin kendisinin darp ettiği ile ilgili polise herhangi bir şikayetinin olmadığı ve koruma talebinin bulunmadığı öğrenildi.

İHA