Bursa'da 120 dağcı Uludağ'a çıktı
Bursa'da "Büyükşehir ile Adım Adım Bursa" projesi kapsamında Uludağ'a çıkan 120 dağcı Eskimolara özgü 'iglo'larda kaldı. Çevredeki turistler dağcılara yoğun ilgi gösterdi
![Uludağ'da 'iglo' keyfi!](/images/dummy/placeholder-image.gif)
GAZETE HABERTÜRK
Bursa’da “Büyükşehir ile Adım Adım Bursa” projesi kapsamında 120 dağcı Uludağ’a çıktı. Dağcılık Federasyonu İl Temsilciliği’yle ortak etkinliğe katılan dağcılar, Eskimolara özgü ‘iglo’larda (kardan ev) konakladı.
İglolar, yerli ve yabancı turistlerin de ilgi odağı oldu. Etkinlikte Türkiye Dağcılık Federasyonu antrenörü Sabahattin Kır tarafından katılımcılara temel kış eğitimi de verildi.