Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Açlık ve yorgunluktan yola yığılan ata kırbaç

    İsmi öğrenilemeyen 15 yaşlarındaki çocuğun kırbaçlayıp kaldırmaya çalıştığı at, barınağa götürülerek tedaviye alındı.

    Merkez Seyhan İlçesi Dikili Mahallesi civarında arabaya bağlı bir atın yerde yattığı ve sahibi tarafından kırbaçlandığı haberini alan Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği'nin (KİHAYKO) Başkanı Metin Yıldırım, Doğa Koruma ve Milli Parklar 7'nci Bölge Müdürlüğü ekipleri ile olay yerine gitti.

    Görevliler, küçük sahibi tarafından itilerek ve kırbaçlanarak kaldırılmaya çalışılan atın, açlıktan ve yorgunluktan bitkin düştüğünü belirledi. Bunun üzerine Milli Parklar görevlileri hayvana eziyet edildiği gerekçesiyle ata el koydu. Vücudunun bazı yerlerinde yaralar bulunan at, çağırılan Adana Büyükşehir Belediyesi minibüsü ile hayvan barınağına götürüldü.

    At, burada tedavi edilip beslenince kendine geldi. KİHAYKO Başkanı Metin Yıldırım, hayvanlara eziyet edenlere verilen cezaların az olduğunu belirterek, "Birçok kişi hayvanına kötü davranıyor. Bu at biz gitmeseydik ölmüştü. Buraya getirip koruma altına aldırdık. Tedavisi devam ediyor. Şimdi hayatının sonuna kadar çalışmadan rahat bir şekilde yaşayacak" dedi.

    DHA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ