Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Kağıthane'de çevik kuvvete silahlı saldırı!

    Yusuf DOĞAN / İSTANBUL

    İstanbul Kağıthane'de çevik kuvvet polislerini taşıyan İETT otobüsüne, bir araçtan taşlı saldırı düzenlendi. Polislerin silahla karşılık vermesi saldırganlar kaçtı. Araç terkedilmiş olarak bulundu. Taşlı saldırının ilk dakikaları, polis telsizine "silahlı saldırı" olarak yansıdı.

    Olay saat 18.30 sıralarında Kağıthane Kemerburgaz Caddesi Nurtepe'deki İSKİ binası önünde meydana geldi. İçerisinde sivil giyimli Çevik Kuvvet polislerinin bulunduğu İETT otobüsüne, sağ tarafına yanaşan gri renkli bir araçtan taş atıldı. Otobüsün camı kırılırken, içeride bulunan polisler de silahlı saldırıya uğradıklarını zannederek silahla karşılık verdi. Saldırganlar otomobille olay yerinden uzaklaştı. Olay polis telsizine de "silahlı saldırı" olarak yansıdı.

    Olayın ardından bölgeye çok sayıda polis ekibi ve zırhlı araç sevk edildi. Arama ve operasyona havadan da bir helikopter destek verdi.

    Polis ekipleri, saldırganları yakalamak için çevrede geniş çaplı araştırma başlattı. Zanlıların kullandığı otomobil, olayın yakınındaki bir park alanında terk edilmiş olarak bulundu.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ