Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Güvenlik 5 ilde 900 polisle huzur operasyonu

    Elazığ'da 900 polisin katılımı ile 'Huzur23' operasyonu gerçekleştirildi. Elazığ'da İl Emniyet Müdürü Nihat İşlek'in yönettiği ve kentin giriş çıkışları dahil, umuma açık yerlerin tamamının kontrol edildiği 'Huzur' operasyonu 900 polisin katılımıyla gerçekleşti.

    Elazığ ile bağlantılı Malatya, Diyarbakır, Bingöl ve Tunceli yollarının bulunduğu 12 noktada polis ekipleri eş zamanlı geçiş yapan araçları kontrol etti. Polisin durdurarak tek tek aradığı 447 araçtan 11'ine 11 bin 600 lira cezai işlem uygulandı.

    162 umuma açık istirahat ve eğlence mekanını denetleyen polis, toplamda 2 bin 675 kişiyi sorgudan geçirdi. Yapılan denetim ve uygulamalarda çeşitli suçlardan aranan 3 şüpheli yakalanırken, 1 adet kuru sıkı tabanca,11 adet mermi ve esrar maddesi ele geçirildi.

    24 SAAT GÖREVDEYİZ

    Uygulama noktalarını gezen İl Emniyet Müdürü Nihat İşlek yaptığı açıklamada," Daha önceden de yaptığımız gibi Huzur 23 operasyonlarından birini daha gerçekleştiriyoruz. Operasyona toplam 900 civarında personel katıldı. Bunlardan 12'si sabit nokta olmak üzere 15'ide il merkezindeki açık yerlerde genel uygulama yapıyorlar" dedi.

    Uygulamaya, tüm şubelerden ekiplerin katıldığına değinen Emniyet Müdürü İşlek, "Bu uygulamalarda amaç önleyici hizmettir. Elazığımızın huzuru bozulmaması için 24 saat bu çalışmalarımız devam edecektir.

    Bu konuda vatandaşlarımızdan almış olduğumuz moral ve destek, motivasyonla bu görevi en iyi şekilde yerine getirmek için tüm arkadaşlarımızla aralıksız bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor" diye konuştu.

    DOLANDIRICILARA DİKKAT

    Vatandaşlara da Telefon dolandırıcılığıyla ilgili uyarıda bulunan İşlek," Vatandaşlarımız, kendisini polis, asker, savcı gibi kamu görevlisi olarak tanıtanlara kesinlikle inanmasınlar. Hiçbir devlet görevlisi vatandaştan para istemez. Böyle bir durumda direk telefonlarını kapatıp 155'i arasınlar. Bizde bununla ilgili gerekli çalışmaları yapalım. Yakın zamanda Asayiş şubemiz bu konuyla ilgili 4 operasyon yaptı. 5 tanede şahıs tutuklandı. Ama vatandaşlarımız bu konuda çok dikkatli olsunlar. Kesinlikle bunlara inanmasınlar" diyerek sözlerini tamamladı.

    İHA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ