Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Antalya'nın Manavgat ilçesi Oymapınar Barajı'nda meydana gelen kazada kayıp olan üç turistin cesedine ulaşıldı. 9 kişinin yaralandığı ve üç kişinin kayıp olduğu kazanın ardından devam eden çalışmalar sonunda cesetlere ulaşıldı. 1'i çocuk üç ceset arama kurtarma ekipleri tarafından baraj gölünden çıkartılıp iskeleye getirildi.

Sabah saatlerinde meydana gelen olayda Oymapınar Barajı'na safari yapan ve içinde 3'ü çocuk 12 kişinin bulunduğu Ertan Ekeroğlu idaresindeki 07 HBB 71 plakalı cip, dönüş yolunda yoldan çıkınca Oymapınar Barajı'na uçmuştu. Kazada araç sürücüsü Ertan Ekeroğlu ile rehber Dilek Evren ve isimleri belirlenemeyen 6 turist araçtan savruldu.

Olay yerine gelen Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri ve jandarma, yaralılara ilk müdahaleyi yaptıktan sonra denizden botla alıp iskeleye getirdi. Yaralılar ilk müdahalelerinin ardından ambulanslarla hastanele sevk edildi.

Oymapınar Baraj Gölü kenarında otururken karşıdan üç safari cipin geldiğini ve birinin virajı alamayarak uçuruma yuvarlandığını söyleyen Deniz Şen, hemen yardım için koştuğunu ve sağlık ekipleri ile itfaiyeye haber verdiğini söyledi. Deniz Şen, "Olay yerine vardığımda üç kişiyi kendi imkanlarımla yukarı çıkardım. Şoförle konuştum araçta 10 kişi olduğunu söyledi, sonra gelen ekiplerle 9 kişiyi daha yukarı çıkartıp ambulanslara aldık. Halen gölette kaç kişi olduğunu bilmiyorum" dedi.

İHA