Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Geyve İlçesi'nde bulunan Alifatpaşa tren istasyonundaki engelliler ve yaşlılar için yapılan asansöre bir gurup genç tarafından içine zarar verildi. Asansör içersini sopayla vurarak zarar veren gençler daha sonra kendilerini çekten kamerayı da parçalıyor. Ardından asansör içersine idrarını yapıyor. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Alifuatpaşa Tren istasyonunda engelliler ve yaşlılar için yapılan asansörün parçalanmasıyla ilgili olarak kamera görüntülerini 'Bu görüntüler bize yakışan görüntüler değil arkadaşlar' diyerek basın mensuplarıyla paylaştı.

Asansöre zarar veren kişileri kınadığını söyleyen Belediye Başkanı Kaya, Alifuatpaşamızda engelliler ve yaşlılarımız için hızlı tren üstgeçidinde yaptırdığımız asansörümüze zarar veren kişileri kınıyoruz. Daha önce 3 defa uyarmamıza rağmen aynı şekilde davranan bu kişiler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Normalde bu görüntüleri vermeyecektik. İlçemizin bu şekilde anılmasına müsade etmeyecektik. Ancak kendini bilmez bir kaç kişi yüzünden asansörler sürekli arızalanıyordu. Kurmuş olduğumuz kamerayı bile hazmedemeyen bu kişiler hakkında yasal işlemlere başlattık.dedi

Kamera görüntülerinde engelliler ve yaşlılar için yaptırılan asansöre binen gençlerin sopalarla kamerayı kırmaları yer alıyor. Gençlerin asansöre yaklaşık 5 bin lira zarar verdiği öğrenildi.

DHA