Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Mersin'de müdürden 'Kız-erkek yan yana oturma yasağı' iddiası

    Mersin'de kız ve erkek öğrencilerin yan yana oturmasını yasakladığı iddia edilen İleri Ortaokulu Müdürü Hasan Hüseyin Aygül hakkında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından idari soruşturma başlatıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, "Uygulamaya yansıyan bir durum yok. Devletin bir sistemi var. Kimse kendi başına hareke edemez, kendi düşüncesini, kendi sistemini uygulamaya kalkamaz. Müdürle ilgili soruşturma başlattık" dedi.

    Edinilen bilgiye göre, Merkez Akdeniz ilçesinde bulunan ve bin 90 öğrencinin eğitim gördüğü İleri Ortaokulu Müdürü Hasan Hüseyin Aygül, geçtiğimiz cuma günü 62 öğretmen ile kurul toplantısı yaptı. Okulun genel sorunları ve öğretmenlerin çeşitli konulardaki istek ve önerilerinin konuşulduğu toplantı yaklaşık 1,5 saat sürdü. Toplantının dilek ve temenni bölümünde konuşan okul müdürü Hasan Hüseyin Aygül, iddiaya göre kız ve erkek öğrencilerin 31 Ekim Pazartesi gününden itibaren yan yana oturmasının yasaklanacağını söyledi.

    Bu iddia üzerine bazı veliler tepki gösterirken, Milli Eğitim Müdürlüğü duruma el koydu. Sabahın erken saatlerinde okula gelen velilerle toplantı yapan Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek, böyle bir uygulamanın olmayacağını ifade etti.

    MÜDÜR HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

    Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ise velilerin bu konuyla ilgili kendilerine ilettiği bir şikayetin olmadığını belirterek, "Uygulamaya yansıyan bir durum da yok. Söylenen, okul müdürü talimat değil sadece temenni şeklinde bunu söylemiş. Biz müdürle ilgili idari soruşturma başlattık. Devletin bir sistemi var. Kimse kendi başına hareket edemez, kendi düşüncesini, kendi sistemini uygulamaya kalkamaz" dedi.

    İHA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ