Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İstanbul’un Sarıyer İlçesi’nde önceki gün bir kadın cinayeti daha işlendi. Katil zanlısı yine boşanmak istemeyen eski koca. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi’nde temizlik görevlisi olarak çalışan 2 çocuk annesi Türkan Tankut, işten eve dönerken Bahçeköy İnönü Caddesi’nde boşanma aşamasındaki eşi Serdal Tankut’un saldırısına uğradı. Alışveriş yaptıktan sonra marketten çıkan Tankut’un önünü kesen Serdal Tankut, pompalı tüfekle eşini vurdu. Kadın vücuduna isabet eden 3 kurşunla olay yerinde hayatını kaybetti. Zanlı Serdal Tankut otomobiliyle havaya ateş ederek kaçmaya başladı. 150 m ilerledikten sonra bir araca çarparak kaza yapan zanlı, mahallenin gençleri tarafından yakalandı ve darp edildikten sonra polise teslim edildi.

Yaklaşık 6 aydır boşanma aşamasında olan Türkan Tankut, kısa süre önce “tehdit ve hakaret” iddiasıyla savcılığa giderek kocası Serdal Tankut’tan şikâyetçi oldu. 6 Mart’ta görülen duruşmada, şiddet iddiası olmadığı için Türkan Tankut için koruma kararı çıkarılmadığı öğrenildi. Duruşmadan 9 gün sonra ise Serdal Tankut, Türkan’ı sokak ortasında katletti. Aile Mahkemesi’nin boşanma aşamasındaki çift için karşılıklı tehdit, hakaret, taciz ve şiddette bulunmaları halinde hapis cezasını öngören önleyici tedbir kararı verdiği öğrenildi.

OĞLU İSYAN ETTİ

Türkan Tankut’un 2 oğlundan Cuma Tankut ise annesinin ölümüne sosyal medyadan isyan etti. Cuma Tankut, “Annem, bu sana hiç yakışmadı. Sana yapılan bu işin sonucuna katlanacak çok insan var. Sen rahat uyu, ben yanındayım. Merak etme sen, herkes hak ettiğini bulacak. Şimdilik susuyorum ama konuşunca dağları yerinden oynatacağım” ifadesini kullandı.

Yusuf DOĞAN / GAZETE HABERTÜRK