Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
DHA

Iğdır Valisi Enver Ünlü, semt sahası ve gençlik merkezinin çevresinin kirli ve bakımsız olması nedeniyle Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personeline, "Buranın hali ne? Siz ne iş yapıyorsunuz? Yarın geldiğimde buraları böyle görmeyeceğim" diye tepki gösterdi.

DHA'nın haberine göre, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından finanse edilen ve 290 bin TL ihale bedeli ile yapımına başlanan Atatürk Mahallesi'ndeki semt sahasının soyunma odalarının inşaatını gezen Vali Ünlü, yetkililerden bilgi aldı.

Semt sahasının yanındaki gençlik merkezinin önündeki elektrik trafosunun yerinin değiştirilmesini isteyen Vali Ünlü, soyunma odalarının yapımını üslenen firmanın yetkilisine, "İşi ne zaman bitirirsin?" diye sordu.

4 ay içerisinde bitirileceği yanıtını alan Vali Ünlü, "Altı ayda 5 katlı okul bitiriyorlar. Sen tek katlı bir soyunma odasını '4 ayda teslim ederim diyorsun'. Böyle olmaz" şeklinde yanıt verdi. Firma yetkilisi bunun üzerine biraz hızlı çalışıp 2 ayda teslim edebileceğini söyledi.

Tribünlerin ayrı ayrı ve değişik modelde olmasına da tepki gösteren Vali Ünlü, "Bu nasıl tribün yapımı hiçbiri birbirine benzemiyor. Bunun düzeltilmesi lazım. Saha da sulanmadığı için güneşten zarar görmüş" diye konuştu.

"YARIN GELİP BAKTIĞIMDA BURALARI BÖYLE GÖRMEYECEĞİM"

Semt sahası ve gençlik merkezinin çevre düzenlemesi ve temizliğinin kötü olması nedeniyle de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personeline çıkışan Vali Enver Ünlü, "Buranın hali ne. Siz ne iş yapıyorsunuz? Niye doğru düzgün bakım yapmıyorsunuz? Yarın gelip baktığımda buraları böyle görmeyeceğim" diye azarladı.