Ankara Ulus'ta gerçekleştirdiği eylemle 6 kişinin ölümüne 100'e yakın kişinin de yaralanmasına neden olan canlı bomba Güven Akkuş ile ilgili soruşturma çok yönlü olarak soruşturulmaya devam ediyor. Canlı bomba Güven Akkuş'u olaydan 3 gün önce Antalya'da gördüğünü söyleyen bir erkek tanığın Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'na giderek ifade verdiği ortaya çıktı. Otogarda çalışan tanık ifadesinde 'Akkuş'u olaydan 3 gün önce Antalya Terminali'nde gördüğünü, yanında sarışın, 1.60. 1.65 boylarında, kumral, kot pantolonlu, beyaz tişörtlü bir kadının olduğunu belirtti.

ZAFER İŞARETİ YAPMIŞ

Sürpriz tanık ifadesinde Akkuş'un elinde laptop, sırtında sır çantası olduğunu, kimliği belirlenemeyen kadının sıksık telefonla konuştuğunu ve Güven Akkuş ile ayrılırken karşılıklı "zafer işareti" yaptığını iddia etti. Antalya ve Ankara terminallerinde kamera görüntüleri inceleniyor.

AYŞE BİLMECESİ ÇÖZÜLÜMEDİ

Öte yandan bombalı saldırının gerçekleştiği gün Numune Hastanesi'ne giden ancak yaralı olmadığı belirterek kaydını yaptırmadan ayrılan isminin sadece Ayşe olduğu bilgisi alınmış bir şahısdan da söz ediliyor. Ancak bu kişinin olayla bir bağlantısının olup olmadığı konusunda bilgi, ifade ya da görüntü bulunmuyor. Polis yetkilileri esrarengiz kişinin adının yaralılar listesinde olmadığını belirterek, yaralıların taburcu işlemleri sırasında hastane görevlilerinin yanında kendi görevlilerinin de bulunduğunun altını çizdi.

Akşam / Ufuk TÜRKYILMAZ