Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Güvenlik TSK'dan Ergenekon açıklaması

    Genelkurmay Başkanlığı, Ergenekon davasında eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ile bazı muvazzaf ve emekli askerlere verilen hapis cezalarının ardından, "silah arkadaşlarımızın ve ailelerinin üzüntüsünü paylaşıyoruz" açıklaması yaptı.

    Açıklama, "Türkiye Cumhuriyeti'nin bekası, hukuk devleti olmanın erdemliliği ve Yüce Milletimize karşı olan sorumluluğumuz dikkate alınarak" ifadesi metinden çıkarılarak yeniden yayımlandı.

    Genelkurmay'ın sitesinde yer alan son açıklama:

    Kamuoyunda 'Ergenekon davası' olarak isimlendirilen davada İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce bazı muvazzaf ve emekli TSK personeli hakkında mahkûmiyet kararı verilmiştir. TSK mensuplarıyla ilgili soruşturma ve kovuşturmalar yakından takip edilmekle birlikte sabır, metanet, soğukkanlılık ve aklıselimle hareket edilerek yanlış anlaşılmalardan daima kaçınılmaktadır.

    Yıllarca birlikte görev yaptığımız silah arkadaşlarımızın ve değerli ailelerinin yaşadıkları üzüntüyü derinden hissetmekte ve paylaşmaktayız.

    TSK olarak; bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, hukukun üstünlüğüne saygının gereği olarak, adil yargılanma ilkesi çerçevesinde, söz konusu yargılamanın hakkaniyete uygun, kesin bir hükümle neticeleneceğine inanmaktayız.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ