Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Konya'da özel bir hastanede birer gün arayla dünyaya gözlerini açan üçüz bebeklerini Kurban Bayramı'nda kucağına alan 4 çift, adeta çifte bayram sevinci yaşıyor.

Hastanenin yeni doğan yoğun bakım birimi sorumlusu Uzm. Dr. Fatih Şanlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hastanede aynı dönemde 4 annenin üçüz bebek doğumunun gerçekleştirildiğini belirtti.

"Bayram öncesi çifte bayram sevinci yaşasınlar" diye 3 aileyi taburcu ettiklerini anlatan Şanlı, "Diğer ailemizin bebeklerinin tedavisi hala devam ediyor. 12 bebeğimizin hepsini sağlıklı şekilde ailelere teslim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Şimdi taburcu oldular. Bebeklerimizden bazıları normal bazıları da tüp bebek yöntemiyle dünyaya geldi" diye konuştu.17 YIL SONRA ÜÇÜZLERİ OLDU

Yaklaşık 17 yıldır gördükleri tüp bebek tedavisinin ardından, 3 bebek sahibi olan baba Hasan Ali Yelten (55),eşi Mihriban Yelten ile 1998 yılında evlendiğini ifade etti.

Çocuk sahibi olamadıkları için aynı yıl tüp bebek tedavisi için başvurduklarını anlatan Yelten, şöyle devam etti:

"Yıllardır tüp bebek tedavisi görüyorduk. Eşim hamile kaldı. Doğuma geldiğimizde üçüzlerimizin olacağını bilmiyorduk. Üç çocuğumuz birden oldu. Bu bize Allah'ın bir lütfu. 17 yıl sonra bebeklerimizi kucağımıza aldık. Adeta çifte bayram yaşıyoruz. Şimdi çok şükür iki erkek, bir kız çocuğuna sahip olduk. Kızıma annemin adı olan Ayşegül ismini verdik. Çok güzel bir duygu."


Anne Mihriban Yelten (55) de evlendiklerinde her anne baba gibi kendilerinin de çocuk sahibi olmak istediklerini aktardı.Yıllardır gördükleri tedavi dolayısıyla çok sıkıntılı günler geçirdiklerini, maddi ve manevi sıkıntılara birlikte göğüs gerdiklerini vurgulayan Yelten, "Yine de tedavimizi hiç bırakmadık. Rabbim dualarımızı kabul etti ve 17 yıllık bekleyişin ardından üç çocuk sahibi olduk. Tedavimiz sona erdi. Bebeklerimi sağlıklı bir şekilde kucağıma aldım. Çok mutluyum. İnşallah vatana millete hayırlı insanlar olurlar" dedi.

Aşılama yönteminin ardından hamile kalarak üç bebek sahibi olan Rukiye Öz (27) ise üçüzlerini sağlıklı bir şekilde kucağına almanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Bu duygunun tarif edilemez olduğunu anlatan baba Gökhan Öz de "Eşimin hamile kaldığını öğrenince bir anda baba olmanın heyecanı sardı. Üçüz bebeğimiz olacağını öğrendiğimde heyecanım daha da arttı. Sabırsız bekleyişin ardından bayramda üçüz evlatlarımıza kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu.

Mehmet ve Emine Dilek Yurdal çifti de üçüz bebeklerine Şefika Derya, Saliha Deniz ve Bahattin Gökay isimlerini verdi.

Üçüz sahibi olan 4 aileden biri ise isimlerinin açıklanmasını istemedi. 

AA