Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Basketbol NBA NBA takımı Houston Rockets'dan milli basketbolcu Alperen Şengün'e servet gibi teklif! - Basketbol Haberleri
    1

    NBA'de Houston Rockets, bu sezona fırtına gibi giren ve ve istatistiklerde takımının zirvesinde bulunan milli basketbolcu Alperen Şengün'e 'maksimum' sözleşme önermeye hazırlanıyor.

    2

    Rockets yönetimi, gelecek yılki planlamayı Alperen’in etrafında yapmayı düşünürken, Sacramento Kings maçında yaşadığı sakatlık ile sezonu kapatan Alperen, ligde bıraktığı 3 yılın ardından çaylak kontratını da tamamlamış olacak.

    3

    225 MİLYON DOLAR

    The Athletic'ten Shams Charania'nın haberine göre sözleşmenin 5 yıllık olacağı ve Rockets'ın bu beş yıl için 225 milyon Dolar ödemeye hazırlandığı aktarıldı.

    4

    Alperen’in teklifi kabul etmeye sıcak baktığı belirtilirken, bu kontrat ile milli oyuncu, yılda 45 milyon dolar kazanarak Türk spor tarihinin en fazla kazanan oyuncusu rekorunu eline geçirecek.

    5

    Genç oyuncu, bu yıl sergilediği performans ile ligin MIP (en çok gelişme gösteren oyuncu) ödülüne aday gösterilirken, sözleşmeyle ilgili kesin bilgiler ilerleyen günlerde kamuoyuna açıklanacak.

    6

    Teklifi kabul etmesi halinde genç basketbolcu, güncel dolar kuru üzerinden 5 yıl için yaklaşık 7 milyar 218 milyon 945 bin TL kazanmış olacak.