Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Sağlık Selen Özenç hayatını kaybetti!

    Kızını son yolculuğuna uğurlayan baba Mehmet Özenç, "Selen sağlıklı olarak dünyaya geldi. 15 aylık iken rahatsızlık başladı. Sonrada acı hissetmedi. Gözüne, burnuna ve dişlerine zarar verdi. Biz de zorunlu olarak onu yatağa bağlıyorduk. Rahatsızlanan kızımı ambulans ile hastaneye yetiştirmeye çalışırken kaybettik" dedi.

    SAĞLIKLI OLARAK DÜNYAYA GELMİŞTİ AMA...

    Merkez Yıldırım İlçesi İsabey Mahallesi’de yaşayan Nurdan ve Mehmet Özenç çiftinin üç çocuğundan en küçüğüydü Selen Özenç, 2012 yılı Mart ayında sağlıklı olarak dünyaya gelen Selen 15 aylık olunca ayakları tutmamaya başladı. Daha sonra kafasında önce su daha sonra da tümör tespit edilen Selen 9 kez ameliyat olmasına rağmen bir türlü sağlığına kavuşamadı.

    KENDİSİNE ZARAR VERMESİN DİYE YATAĞA BAĞLIYORLARDI

    Yaşadığı rahatsızlık nedeniyle artık vücudunda acı hissetmeyen Selen, önce dişlerini söktü, sonra burnunu parçaladı, en son zarar verdiği sağ gözünden ameliyata alındı. Ailesi tarafından kendisine zarar vermemesi için yatağına bez parçaları ile bağlanan Selen rahatsızlandı. Ailesi tarafından çağrılan ambulans ile devlet hastanesine götürülmek istenen talihsiz Selen yolda yaşamını yitirdi. Kızını dün gözyaşları içersinde son yolculuğuna uğurlayan Mehmet Özenç, "Sağlıklı doğan yavrum bir anda rahatsızlandı. Dokuz kez ameliyat olmasına rağmen doktorlar çaresiz kaldı. Son aylarda Selen vücuduna zarar vermeye başladı. Bu da bizim canımızı çok acıtıyordu. Onu bağlamak zorunda kalıyorduk. Kızım rahatsızlanınca hastaneye getirmek istedik fakat yolda yaşamını yitirdi" dedi.

    Talihsiz Selen Bursa’da dün ikindide kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

    DHA

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ