Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Azerbaycanlı 2002 güzellik kraliçesi, şarkıcı, fotomodel ve oyuncu Sarvinaz Mirmahammadova, göbek estetiği için bıçak altına yatınca hayatı altüst oldu. 29 yaşındaki Mirmahammadova, zayıflığından şikâyet ederek Estetik Cerrah Dr. Harun Özkan’a başvurdu. ‘Shakira göbeği’ isteyen güzellik kraliçesi, doktorundan da olumlu yanıt alınca bıçak altına yattı.

İddiaya göre; 2007’de yapılan ameliyatın ardından göbeğindeki yarıklar, dikiş izleri geçmeyince genç modelin tüm anlaşmaları iptal oldu. Fiziki görünümü değişen ve estetik deformasyona maruz kalan genç kadın, ünlü cerraha tüm işlerini kaybettiğini ve eski haline dönmek istediğini söyledi. Dr. Özkan, ‘Düzelteceğim’ diyerek, genç kadını 3 kez daha ameliyat etti. Ancak görüntü daha da kötüleşti.

DAVA AÇTI

Tüm işlerini kaybeden Sarvinaz Mirmahammadova, “Ülkemde bir popülaritem vardı. Ne fotomodellik, ne şarkıcılık yapabiliyorum. Bu ameliyat sonucu bütün kariyerim bitti” diyerek ünlü doktor hakkında 2014’te maddi-manevi tazminat davası açtı. Doktorun suçunun olup olmadığının araştırılması için dosya Adli Tıp’a gönderildi. Adli Tıp raporunda estetik deformasyonun normal olduğunu belirtti. Mirmahammadova, bu karar üzerine Adli Tıp Genel Kurulu’na raporun tekrar incelenmesi için itirazda bulundu.

GÜNGÖR KARAKUŞ/GAZETE HABERTÜRK