Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

AYDIN ARIK / BİNGÖL (AHT)

Elazığ'da yaşayan 8 yaşındaki Muhammet'e 14 dişinde çürük ve apse olduğu gerekçesiyle sevk edildiği Malatya İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde 176 hafta sonrasına randevu verildi.

Aile BİMER'e şikayette bulundu, randevu 36 hafta sonraya alındı. Ancak aile, çocuklarını Bingöl'e getirip tedavisini yaptırdı.

Elazığ'da yaşayan 8 yaşındaki Muhammet Uveys Dilek, diş ağrısı nedeniyle ailesi tarafından Elazığ Ağız Diş Sağlığı Merkezi'ne götürüldü. Burada yapılan muayenenin ardından 14 dişinde çürük ve apse olduğu belirlenen çocuk, Malatya İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ne sevk edildi. Ancak Muhammet'e 176 hafta sonrasına randevu verildi. Randevu tarihini görünce şaşkına dönen hasta yakınları, Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) şikayette bulundu. Bunun üzerine randevu süresi 36 haftaya indirildi.

Ancak şiddetli ağrıları olan Muhammet Uveys Dilek, yakınları tarafından Bingöl Ağız Diş Sağlığı Merkezi'ne getirildi. Burada Dt. Alper Karabağ tarafından muayene edildikten sonra tedavisine başlandı. Bir hafta sonra Dr. Kasım İlker İtal ve ekibi ile Bingöl Ağız Diş Sağlığı Merkezi doktorlarından Dt. Alper Karabağ tarafından genel anestezi altında ameliyata alınan çocuğun 14 çürük dişi başarı ile çekildi. Aynı gün taburcu edilen hastanın sağlık durumunun iyi olduğu ifade edildi.

Sağlığına kavuşan küçük Muhammet'in yakınları, Malatya İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nin uzun süreli randevu vermesine tepki gösterirken, hastalarının sağlığına kavuşmasına vesile olan doktorlara teşekkür ettiler.