Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Milli Takım Son dakika SKANDAL HAMLE! UEFA, Milli Takım'ın asker selamına soruşturma başlattı! - Haberler - Futbol Haberleri

    Son dakika haberine göre UEFA, Milli Takımımızla ilgili skandal bir kararaimza attı. Ay-yıldızlılar, EURO 2020 Elemeleri'ndeki Arnavutluk ve Fransa maçlarında Barış Pınarı Harekatı'na destek vermek amacıyla gollerden sonra asker selamı verirken bu gol sevinci Avrupa'da büyük yankı uyandırmıştı.

    UEFA, gol sevinciyle ilgili disiplin soruşturması başlattı. UEFA'dan yapılan açıklamalada "Türk oyuncuların, Fransa maçındaki potansiyel politik ve provokatif hareketi nedeniyle bir müfettiş görevlendirilmiştir. İncelemenin sonucunda bilgi paylaşılacaktır" denildi.

    BAKAN KASAPOĞLU'NDAN UEFA'YA ÇAĞRI

    Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, konuya ilişkin açıklamalar yaptı. Bakan Kasapoğlu, "Sahadaki başarısızlığı başka şekilde gölgelemek isteyenler, bu çabalarından vazgeçmeliler. Neticeler ortada. Lideriz. UEFA'yı kendilerine ulaşan soruşturma talebi nedeniyle basiretli olmaya davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

    ŞENOL GÜNEŞ: ASKER SELAMINDA KÖTÜ BİR ŞEY YOK

    A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili gelen bir soruyu yanıtlamış ve "Çocuklarımızın ülkemizde kalmasını istiyoruz. Böyle durumlarda futbolcu sahada elini kalbine götürür ya da bir işaret yapar. Burada kötü niyet aramamak gerek. Askerlerimizi birini öldürsün diye göndermiyoruz, bunu istemiyoruz. Bize karşı yapılan saldırı sonucunda biz oradayız. Bunları, Trump veya Macron'a sormanız gerek. Dünyayı onlar yönetiyor, ben takımı zor yönetiyorum." yorumunu yapmıştı.

    REKLAM

    İTALYA MEDYASI DAHA ÖNCE "SORUŞTURMA AÇILDI" DEMİŞ, UEFA YALANLAMIŞTI

    Arnavutluk mücadelesinden sonra asker selamı sevinciyle ilgili İtalya basını bir iddia ortaya atmış ve UEFA'nın bu gol sevincini incelemeye aldığı öne sürülmüştü. UEFA İletişim Direktörü Philip Townsend konuya ilişkin açıklama yapmış ve "Cuma günkü maçla ilgili UEFA'nın herhangi bir yorumu olmamıştır." ifadelerini kullanmıştı. Townsend ayrıca yabancı basında yer alan ve UEFA yetkililerine atfen kullanılan yorumların hiçbirinin gerçeği yansıtmadığını vurgulamıştı.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ