Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Basketbol EuroLeague Fenerbahçeli basketbolcular tarihi zaferi böyle değerlendirdi - Basketbol Haberleri
    1

    Fenerbahçe, THY Euroleague Final Four'unda Olympiakos'u finalde 80-64 mağlup etti.

    2

    Sarı-lacivertliler, Türkiye'nin Avrupa'daki 7. kupasını getirdi. Erkek basketbol tarihinin ise en büyük zaferini kazandılar. İşte tarihe geçen basketbolcuların açıklamaları:

    3

    Ekpe Udoh: Olympiakos da iyi bir maç çıkardı ancak bugün bizim gecemizdi.

    13

    Nikola Kalinic: Şampiyonluğu kazandık, en önemlisi bu. Biz buraya geldiğimizde kim MVP olacak onu düşünmedik. Bütün sezon harikaydık, Ekpe MVP olmayı hak etti.

    14

    Kalinic: Bütün kameralar bize dönük durumda, harika atmosfer, neden mutlu olmayalım ki? Burası harika bir arena ve böyle olunca da güzel oynuyorsun. Finale daha önce de gelmiştik ve kupa almak istiyorduk.

    15

    Kalinic: Final maçını sürekli düşündük. O son pozisyonu hep düşünüyorduk. Ondan sonra buralarda olmak ve bunu başarmak harika bir his. Çok iyi hissediyoruz.

    16

    Kalinic: Müthiş bir duygu, neler söyleyeceğimi bilmiyorum. Şu an bir rüyada gibiyim. Obradovic bize her zaman ne yapmamız gerektiğini söylüyor. Şimdi onunla birlikte ne yapacağız ileride onu konuşacağız

    17

    Bogdan Bogdanovic: Final Four'a kalamayacağımızı bile düşünenler vardı. Biz geçtiğimiz yıldan bu yana inandık. O son ribaundu kaç kere seyrettiğimi hatırlamıyorum. Şu an çok gururuluyum ve çok mutluyum.

    18

    Bogdanovic: Fenerbahçe takımına, aileme, bana inanan herkese çok teşekkür ediyorum. Zeljko Obradovic bir efsanedir. Bu efsanenin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum.

    25

    Antic: Olympiakos'a gelirsek çok iyi bir takım. Her zaman geri dönmeyi biliyorlar. Fazladan güç harcamak zorunda kaldık onları yenmek için. Ama biz başardık. Taraftarımız 6. adamamız oldular.

    26

    Luigi Datome: Evet şampiyonuz. Bu sefer başardık çok mutluyuz. Ülkeye ve takıma ilk şampiyonluğu getirdik.

    27

    Datome: Bizim çok özel, müthiş bir gece oldu. Şampiyon olursak saçımı keseceğim diye söz vermiştim ve bunu tuttum.