Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Bursaspor Bursaspor, Fernando Belluschi, Belluschi Bursaspor, Bursaspor transfer, Fernando Belluschi sözleşme, - Futbol Haberleri

    Bursaspor'un Arjantinli orta saha oyuncusu Fernando Daniel Belluschi, 24 Kasım'da sahalarında oynayacakları Fenerbahçe maçına ilişkin, "Fenerbahçe'ye karşı şansımızın olduğunu düşünüyorum" dedi.

    Bir hafta boyunca çalışmalarının devam edeceğini belirten Belluschi, zor bir maç olacağının farkında olduklarını dile getirdi. Belluschi, şehirdeki herkesin bu maça ilgi göstereceğini vurgulayarak, şunları söyledi:

    "Daha önce de bu takımla oynadık. Eş değerde olabildiğimiz bir takım. Son dönemdeki iyi oyunumuzu da göz önüne aldığımızda, şansımızın olduğunu düşünüyorum. Ben iyi gittiğimizi düşünüyorum. Her hafta üstüne koyarak gidiyoruz. Kazansak da kaybetsek de saha içinde neleri iyi yaptığımızı görüyoruz. Böyle gidersek çok daha iyi futbol oynar ve iyi sonuçlar alabiliriz. Son hafta Kayseri'de maçın son bölümü hariç iyi bir oyun sergilediğimizi düşünüyorum. Umarım önümüzdeki haftalarda puanları almaya devam edeceğiz."

    "SÖZLEŞMEYİ KONUŞMAK İÇİN ERKEN"

    Fernando Belluschi, sözleşmesinin sezon sonu biteceğinin hatırlatılması üzerine, bunun acele edilecek bir konu olmadığını kaydetti. Henüz bu konu hakkında kimse ile görüşmediğini de anımsatan Arjantinli futbolcu, şöyle devam etti:

    "Acele edilecek bir konu değil. Çünkü önümüzde çok önemli karşılaşmalar var. Bu maçlar dururken, kontratım ne olacak diye düşünmem çok büyük bir haksızlık olur. Mutlaka önümüzde vakit olacaktır, oturup, şartları ve herşeyi konuşacağız. Hayatın bize ne getireceğine bakacağız. Benim de düşünmem gerekiyor. Burada kalmanın bana getireceği, götürebileceği şeyler neler? Seçenekleri de görmem önemli. Bunları aralık ayından sonra düşünmem gerekiyor. Şu anda bunlara odaklanmıyorum."

    Belluschi, son olarak tribünlerdeki taraftar sayılarının azalmasına ilişkin soruya ise "Benim gibi uzun süredir takımda olan kişilerle kendi aramızda oturup konuşuyoruz. Seyircinin bu kadar azalmasını garip görüyoruz. Ama bu sadece bizde değil, Türkiye'deki tüm statlarda seyircilerin azaldığını görüyoruz. Ben biliyorum ki Bursaspor Türkiye'nin en ateşli, en iyi taraftarına sahip. Eminim ki zaman içerisinde geri dönecek ve desteklerini stadyumlarda bize göstereceklerdir" cevabını verdi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ