Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Galatasaray Lucien Favre, Galatasaray'a gelmek için Borussia Monchengladbach ile bağlarını kopardı - Galatasaray Haberleri
    1

    HABERTÜRK SPOR / Erhan TELLİ

    Aslan’da teknik direktör düğümü çözülmek üzere... Mustafa Denizli’nin istifasının ardından G.Saray yönetiminin yeni sezonda takımın başına geçirmek için yüz yüze görüştüğü tek isim Lucien Favre’ydi...

    2

    Sarı-Kırmızılı kurmayların iki kez masaya oturduğu İsviçreli teknik adam, karar vermek için süre istemiş ve Cimbom’un kalan maçlarını izleyip analizlere başlamıştı...

    3

    TÜM BAĞLARI KOPARDI
    G.Saray’ya gelmeye sıcak bakan 59 yaşındaki hocanın, Sarı-Kırmızılılar’ın kendisine olan ilgisine fedakarlık yaparak karşılık verdi.

    4

    Favre, Aslan’a “Evet” demek için eski kulübü Mönchengladbach’la 2017’ye kadar olan sözleşmesini resmen feshetti.

    5

    Alman kulübü ile yapılan mukavele gereğince yeni bir takımla anlaşana kadar maaşını almayı sürdüren İsviçreli, M’gladbach’la yapılan son toplantıda bu paradan vazgeçti ve eski kulübü ile tüm bağlarını kopardı.

    6

    BİLD MANŞETE TAŞIDI
    Mönchengladbach Kulübü’nde yaşanan bu sıcak gelişmeyi, Almanya’nın saygın gazetesi Bild de manşete taşıdı...

    7

    “Favre, G.Saray için serbest kalıyor” başlığıyla duyurulan haberde, İsviçreli hocanın Sarı-Kırmızılılar’la büyük oranda anlaştığı ifade edildi.

    8

    59 yaşındaki teknik adam ile Alman ekibinin geçtiğimiz günlerde masaya oturduğu ve Favre’nin askıya alınan sözleşmesinin feshedildiği belirtildi.

    9

    TEK SIKINTI MEN CEZASI
    G.Saray’ın büyük oranda anlaşma sağladığı hatta Alman basınının da “Bitti” olarak duyurduğu Lucien Favre’nin kafasını karıştıran tek konu; UEFA’nın Sarı-Kırmızılı kulübe verdiği men cezası...

    10

    UEFA’nın organizasyonlarından 1 yıl men edilen Sarı-Kırmızılılar, bu sezon Avrupa potasına girmesi halinde cezasını çekecek.

    11

    Ancak bu başarılamazsa ceza otomatik olarak 2 yıla yükselecek.

    12

    Favre’nin de cezanın 2 yıla çıkmasından endişe duyduğu ve bu durumu G.Saray’la yaptığı görüşmede yönetime ilettiği öğrenildi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ