Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Adana Demirspor Adana Demirspor'da Yılmaz Vural dönemi başladı - Adana Demirspor Haberleri

    Adana Demirspor Kulübü Başkanı Sedat Sözlü ve Yılmaz Vural, Aytaç Durak Tesisleri'nde düzenlenen toplantıda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

    Sezon başından bugüne gelinen noktada üçüncü teknik direktörü takımın başına getirdiklerini belirten Sedat Sözlü, "Geldiğimiz noktada istediğimiz sonuçları alamadık ve bu mahcubiyetle sizlerin karşısına çıkıyorum. Daha iyi olabilirdik. Adanaspor'u tebrik etmek istiyorum. İyi bir mücadele sonucu şampiyon oldular. Adanamıza hayırlı olsun. Darısı bizim başımıza." dedi.

    Takım olarak play-off'a odaklandıklarını dile getiren Sözlü, "Geçmişte büyük birikimleri olan ve Türk futboluna önemli hizmetleri olmuş, her zaman adından söz ettiren hocamızla beraberiz. Takımımız ve Adanamız için hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

    Adana Demirspor'un yeni teknik direktörü Yılmaz Vural ise Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve kardeşi Sedat Sözlü ile eskiye dayanan bir dostlukları olduğunu dile getirerek, "Burada bulunmamın nedeninin ekonomik boyutu yok. Zor şartlarda bu takıma nasıl katkıda bulunabilirsiniz diye düşünmüşler, biz de geldik. Adana, yabancı olmadığım bir yer. 1990 ve 2003 yıllarında Adanaspor'u çalıştırmıştık. Havasını, suyunu bildiğimiz, yapısını, karakterini bildiğimiz bir yer. İnşallah gelişimiz iyi sonuçlar getirir." şeklinde konuştu.

    Adana Demirspor'un ligin en önemli ve güçlü takımlarından birisi olduğunu vurgulayan Vural, şunları kaydetti:

    "Adana Demirspor'un kadro yapısına bakıldığında ekonomisiyle, yönetilmesiyle ve taraftar anlamında desteğiyle önemli bir camia. Sezon başında Süper Lig'e çıkması muhtemel takımlar arasında görüyorduk ama sıkıntılar yaşandı. Önceliğimiz önümüzdeki 3 maçı almak. Play-off'lar 19- 23 ve 27 Mayıs'ta Konya'da oynanacak. Maalesef geçen haftaki olaylardan dolayı sahamızda sıkıntı olacak gibi görünüyor."

    Yılmaz Vural, 1 yıl 1 aylık bir sözleşme imzaladığını da sözlerine ekledi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ