Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig "Adil Oyun" programına katılan Sergen Yalçın, Beşiktaş'ı çalıştırmak istediğini açıkladı - Futbol Haberleri
    1

    Son olarak Medicana Sivasspor'da teknik direktörlük yapan Beşiktaş efsanesi Sergen Yalçın, NTV Spor'da yayınlanan 'Rıdvan Dilmen ile Adil Oyun' programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

    2

    Futbolculuk döneminde Avrupa'dan teklifler aldığını belirten Sergen Yalçın, "Newcastle vardı, Bayern Münih ile falan da görüştük. Ama bizim bonservis bedellerimiz çok yüksekti.

    3

    Alpay 9 milyon euroya Aston Villa'ya gitti, benim için istenen rakam onun 4-5 katı falandı. Pişman mıyım? Yoo, pişman değilim.

    4

    Avrupa'da yetenek olarak rahat oynayabilirdim. Ben Türkiye'de kalmayı tercih ettim.

    5

    Ben yurt dışında kalmayı çok sevmiyorum, gidince de 3-4 gün kalabiliyorum" ifadelerini kullandı.

    6

    Sergen Yalçın, "Futbolculuğunuzda sizi farklı kılan neydi?" sorusu üzerine şu ilginç bilgiyi verdi:

    "HER GÜN DEFTERE 10 TANE GOL YAZACAKSIN"
    "Beşiktaş altyapısında oynarken Serpil Hamdi Tüzün hocamız 'Her gün deftere 10 tane gol yazacaksın, sen başlatıp, finali sen yapacaksın' dedi.

    22

    Benim hedefim, ben sağlıklı teknik direktörlük yapmak istiyorum. 2 ay orada, 3 ay orada değil. Doğru yerde, doğru zamanda olmak istiyorum.

    23

    Bu sezon bazı talihsizlikler yaşadım. Hedefim tabii ki teknik direktörlük yapmak, tabii ki büyük takımlarda, Beşiktaş'ta teknik direktörlük yapmak.

    24

    Ama doğru zamanı bekleyip görmek lazım. Teknik direktörlük Türkiye'de çok sağlıklı bir iş gibi görünmüyor, çok enteresan işler dönüyor" cevabını verdi.