Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

2 yıl önce Juventus tarafından 20 milyon Euro’ya transfer edilen  23 yaşındaki golcü, EURO 2016’da İspanya formasıyla görev yapıyor.
 
Türk Milli Takımı’na da golünü atan Morata’nın, 2011 yılında Galatasaray’ın gündemine geldiği öğrenildi. Ünal Aysal ve Fatih Terim döneminde scout ekibi tarafından Real Madrid B takımında izlenen Morata’nın çok beğenildiği ve Terim’in onayına sunulduğu ifade edildi. Fatih hocanın da, “Alalım” demesiyle harekete geçen yönetimin, Madrid’le temas kurarken, 1 milyon Euro’luk bir taleple karşılaştığı bildirildi. Galatasaray cephesinin işte bu yüzden bu transferden vazgeçtiği kaydedildi. 30 milyon Euro değerinde
 
Galatasaray böylece çok önemli  bir yıldız adayını elinden kaçırmış oldu. Geçtiğimiz sezon Juventus'un şampiyonluğunda büyük pay sahibi olan Alvaro Morata, şu sıralarda İspanya Milli Takımı’nın birinci santrforu olarak görev yapıyor.
 
Real Madrid 2 yıl önce 20 milyon euro'ya Juventus'a sattığı İspanyol oyuncuyu sözleşmesindeki satın alma opsiyonu sayesinde 30 milyon Euro'ya yeniden kadrosuna kattı.
(Fanatik)