Yerel Haber Hattı 0536 266 79 69
KONUŞMAYI BAŞLAT
Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Murat Bostancı yaptığı açıklamada, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanı Serkan Yazıcı sayesinde 2016 Türkiye Rallisi'nin çok güzel bir organizasyonla Marmaris'te gerçekleştirildiğini söyledi.

Marmaris'e Avrupa Ralli Şampiyonası'na hazırlanmak ve yeni otomobillerini test etmek amacıyla geldiklerini anlatan Murat Bostancı, "Yeni aracımızı ilk defa toprak pistte kullandık. Türkiye'ye Avrupa Ralli Şampiyonluğu'nu kazandırmak yolunda iki yıl hazırlık olarak geçecek." dedi.

2016 Türkiye Rallisi'nin Marmaris ayağında 11 saniye ile birinciliği kaçırdığını hatırlatan Murat Bostancı, Avrupa'da kalıcı başarılara imza atmak için çalışmaya devam ettiklerini belirtti.

Geçen sene ilk defa Türkiye'ye Avrupa Ralli Kupasını getirdiklerini vurgulayan Murat Bostancı, şöyle konuştu:

"Avrupa Ralli Kupası, futboldan örnek verirsek UEFA Kupası gibi bir kupa. Onun bir üst ligi de Şampiyonlar Ligi kupası. Şu an hazırlandığımız Avrupa Şampiyonası. Avrupa Ralli Kupası'nı Türkiye'ye getirdik. Şimdi de Avrupa Şampiyonası Kupası'nı getirmeye çalışıyoruz. Bu daha önce başarılamamış. İnşallah iki üç sene içerisinde orada da bir konuma geliriz."

Murat Bostancı, Avrupa'da motor sporları kültürü olduğunu, Türkiye'de ise insanların otomobili ve hızı sevmelerine rağmen henüz bu kültürün oluşmadığını vurguladı.

Rallide eskiler ve yenilerin artık bir araya geldiğini bunun da büyük bir sinerji oluşturduğunu aktaran Murat Bostancı, şunları kaydetti:

"Eski şampiyonalarda emek vermiş insanlar yanımızda olduğu zaman bu spor hak ettiği yere gelecektir. Sporcu olarak elimizden gelen Türkiye'yi başarılı bir şekilde temsil etmeye çalışmak. İnşallah Türkiye'ye Avrupa Şampiyonluğu'nu bir kaç sene içerisinde getiririz. Ancak bu sporun geleceğine yatırım yapılmalı. Genç pilotlar yetiştirmeye çalışıyoruz."

"ADINI BÜTÜN DÜNYA DUYACAK"
TOSFED Başkanı Serkan Yazıcı da Murat Bostancı'nın ralli sporunun onur ve gurur duyacağı en hızlı pilotlarından biri olduğunu belirtti.

Az da olsa Murat Bostancı'da emeği olduğunu anlatan Yazıcı, "(Elimizde büyüdü) diyebilirim. Murat'ın başarılı olması bütün ülkenin başarısı ve gururu olacaktır. Canı gönülden destekliyorum. Bütün yarışlarını önümüzdeki yıl izlemeyi planladım. İnşallah önümüzdeki sezon Murat'ın sezonu olacak ve bütün dünya adını duyacak. Tarihimizde elde edilmemiş en büyük başarıyı Murat'ın getireceğine inancım tam." diye konuştu.