Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

23 Ocak 2016 Sayısal Loto sonuçları Milli Piyango İdaresi tarafından açıklandı. Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre; 1002. hafta çekişinde; 5 bilen 217 kişi 2 bin 913 lira kırkar kuruş, 4 bilen 12 bin 22 kişi 39 lira seksen beşer kuruş, 3 bilen 214 bin 117 kişi 6 lira yirmibeşer kuruş ikramiye alacak.

23 OCAK 2016 SAYISAL LOTO ÇEKİLİŞ SONUCU: 6 - 13 - 18 - 21 - 23 - 24

Çekilişte, 2 milyon 449 bin 515 lira 75 kuruş ikramiye dağıtıldı.

Hasılattan KDV olarak 1 milyon 570 bin 496 lira 19 kuruş, Şans Oyunları Vergisi olarak da 877 bin 962 lira 98 kuruş kamuya aktarılacak.

SAYISAL LOTO OYUNUN ÖZELLİKLERİ
İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır." olarak belirlenmiştir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

*    (3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
*    (5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
*    (6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğü tarafından ödenecektir.