Asayiş Şube Müdürlüğü çıkışında basın mensuplarına konuşan Kenan Pars, Bakırköy'deki evini satılığa çıkardığını, evde olmadığı bir anda kendilerini alıcı gibi tanıtan iki kişinin eve geldiğini, eşi Dikranuhi Cezveciyan tarafından karşılandığını söyledi.

Evi gezip dolaşan iki kişinin, evin metrekaresini ölçmek için Cezveciyan'dan bir ip istediklerini belirten Pars, eşinin "metre getireyim size" demesine rağmen ısrarla ip getirmesini istedikleri ifade etti.

Cezveciyan'a ipin bir ucunu veren zanlıların, evin metresini ölçmeye çalıştıklarını belirten ünlü sanatçı, "Eşimi balkona çıkartıp ipin ucunu da tutturarak içeri girmişler. Eşim 5 dakika beklemiş gelen yok. 10 dakika, 15 dakika beklemiş gelen yok. Sonra merak edip içeri girdiğinde ipin yerde durduğunu ancak televizyonun olmadığını fark etmiş." dedi.

Olayın hemen ardından polis merkezine şikayette bulunduklarını belirten Kenan Pars, zanlının yakalandığını, eşi tarafından da teşhis edildiğini söyledi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri Bakırköy Osmaniye'de yaptıkları bir operasyonda, olayın zanlısı olduğu ileri sürülen Cengiz A. (43)'yı yakaladı. Zanlının evinde yapılan aramalarda yine çalıntı olduğu ileri sürülen 1 altın kolye ile 10 milyar lira değerinde ziynet eşyası ele geçirildi.

gezentilki