Sinop'ta 5 çocuğunun gözü önünde eşinden dayak yiyen S.Ş. (40),9 günlük esaretin ardından evinden kaçarak İstanbul'daki ailesine sığındı. Gördüğü şiddet nedeniyle yürüyemeyecek hale gelen ve eşi hakkında adliyede suç duyurusunda bulunan S.Ş., yetkililerden yardım istedi.

Sinop'un Durağan ilçesinde yaşanan olay iddiaya göre şöyle gelişti. 40 yaşındaki 5 çocuk annesi S.Ş., eşi Y.Ş.'ye bıraktığı harçlığın az olduğunu ve yetmeyeceğini söyledi. Bunun üzerine S.Ş. ve Y.Ş. arasında tartışma yaşandı. Tartışmanın ardından Y.Ş., eşi Serpil Şahin'i tekme tokat dövdü. Talihsiz kadın yediği dayağın ardından ayaklarını bile hissedemeyecek duruma geldi. Çocukların gözü önünde yaşanan bu olayın ardından S.Ş., eşinin baskısı ile 9 gün boyunca evden dışarı çıkamadı.

Çocuklarının gözü önünde dayak yedikten sonra 9 gün boyunca dışarı çıkamayan S.Ş., ilk fırsatta evden uzaklaşarak, İstanbul'da yaşayan anne ve babasının yanına sığındı. Gaziosmanpaşa Adliyesi'nde savcılığa suç duyurusunda bulunan S.Ş., anne ve babasının bulunduğu apartmana girerken komşularının yardımı ile çıkarıldı. Önce otomobildin inen ve bir sandalyeye oturtulan S.Ş., apartman girişine kadar taşındı. Sandalye ile taşınırken zorlanan komşuları çareyi S.Ş.'yi battaniye ile taşımakta buldu. S.Ş., apartmandaki merdivenlerden battaniye ile çıkartılırken yaşadığı acı ise yüzüne yansıdı.

Yaşadıklarını anlatan S.Ş., "Eşim eve harçlık bırakmıştı. Bu yetmez biraz daha bırakır mısın dedim. Ve aramızda bir tartışma yaşandı. Ardından beni dövdü. Saçlarımdan tutarak beni fırlattı. Tekme ve tokat kullanarak beni dövdü. Öyle bir duruma geldim ki bacaklarımı hissetmiyorum" dedi.

Yaşadığı olay sırasında çocuklarının da yanında olduğunu dile getiren S.Ş., "Buradan Sayın Başbakan ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanımıza sesleniyorum. Kadınlara yapılan bu şiddet artık son bulsun. Yasalarda mı bir değişiklik yapılıyor yoksa başka bir önlem mi alınıyor. Artık bunun bir önüne geçilsin. Ben şuan hayatımdan endişe ediyorum" şeklinde konuştu.

Daha önce de eşinin saldırılarına maruz kaldığını vurgulayan S.Ş., "Benzeri bir olay daha yaşamıştık 4 yıl önce. Annemin evine gelmiştim. Peşimden gelmiş. Beni aşağı çağırdı konuşmak için. Meyve suyuma ilaç koymuş. Beni buradan uyutarak götürmüştü" diye konuştu.

İHA