Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Kağıthane Kültür Yayınları fuarda görücüye çıktı

(Fotoğraflı)

İSTANBUL (İHA) - Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda Marmara Belediyeler Birliği tarafından Türkiye'de ilk kez düzenlenen Yerel Yönetimler Kitap ve Kültür Fuarı'nda Kağıthane Belediyesi yayınlarıyla yer aldı.
Marmara Belediyeler Birliği tarafından Türkiye'de ilk kez düzenlenen Yerel Yönetimler Kitap ve Kültür Fuarı başladı. Fuarın açılış konuşmasını yapan İstanbul Büyükeşehir Belediyesi ve Marmara Belediyler Birliği Başkanı Mevlüt Uysal, "Geçmişte biz belediyecilik dendiği zaman sadece yol, kaldırım çalışmalarının asli çalışmalar olduğunu düşünürdük ama devamında gördük ki kültür de, eğitim de belediyecilik adına olması gereken bir iş'' dedi.
Açılışın ardından Başkan Mevlüt Uysal ve beraberinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Bursa Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, İstanbul Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Bağcılar Belediye Başkanı Çağırıcı, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz birlikte Kağıthane Belediyesi'nin kültürel yayınlarının yer aldığı standı ziyaret etti.
Ziyaretin rehberliğini Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç yaparken raflarda yer alan eserler hakkında bilgi verdi. Başkan Kılıç, "Roma, Bizans ve Osmanlı dönemine ev sahipliği yapan Kağıthanemizin dünden bugüne tarihi, kültürel ve sosyal varlıklarının herkes tarafından bilinerek yaşatılması adına son 14 yılda 50'ye yakın kültürel yayın hazırladık. Bugün de bu yayınlarımızı İstanbul tarihini ve kültürünü merak eden vatandaşlarımızın beğenisine sunuyoruz. Standımıza tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz'' dedi.
Yerel yönetimlerin yayınlarının okuyucularla buluştuğu fuarda, söyleşi, dinleti, sergi ve imza günü gibi etkinlikler de düzenleniyor. İstanbul'dan ve şehir dışından gelen 25 belediye, 25 yayınevi ve 17 sahafın stantlarının yer aldığı fuar, 17 Aralık'a kadar ziyaretçilere açık olacak.
(HB-BA-Y)

15.12.2017 17:26:06 TSI
NNNN

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm İstanbul haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. İstanbul Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.