Son Dakika
13 Şubat 2018 Salı, 13:59 | Güncelleme:
Seydişehir Belediyesinde e-imza dönemi başlıyor
Seydişehir Belediyesinde e-imza dönemi başlıyor

(Fotoğraflı)

KONYA (İHA) - Konya'nın Seydişehir İlçe Belediyesi kurum içi ve kurum dışı yazışmaları hızlandırmak amacıyla Elektronik Belge Yönetim Sistemi ve Elektronik İmza sistemine geçiyor.
Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve birim müdürlerine elektronik belge ve imza konusunda brifing verildi. Başkan Tutal, "Belediye içerisindeki tüm birimler ile ilgili iç ve dış yazışma işlemleri otomasyon üzerinden gerçekleşecek. Elektronik Belge Yönetim Sistemi ile elektronik ortamda hazırlanan evraklar, güvenli elektronik imza ile imzalanarak gerekli birime sunulacak. Evrakların elektronik ortamda hazırlanması ve iletilmesi birimler arası ve kurumlar arası iletişimin daha hızlı olmasını ve zaman kaybını en aza indirecek. Bu çalışma ile zaman ve iş gücü israfının önüne geçilmiş olacak" dedi.
Tüm kurumların elektronik belge yönetim sistemini kullanmaya başlanması ile kurumlar arası iletişim elektronik ortamda anlık olarak paylaşılacağını ifade eden Başkan Tutal, "Evraklar elektronik ortamda hazırladığı için daha hızlı, daha güvenli transferi sağlanacak. Posta işlemlerine gerek duyulmayacak. Kurumda işlem yaptıran kişi ve kurumlar işlemlerinin her aşamasını elektronik ortamda takip edebilecekler. Arşivleme elektronik ortamda yapılacağından gerekli olan tüm materyaller (dolaplar, dosyalar, arşiv odası azalacak ve evrakları kaybolması, yıpranması, ulaşılamaz hale gelmesi gibi sorunlar yaşanmayacak. Ayrıca bu sistem ile posta masrafları düşecek ve ekonomik anlamda tasarruf sağlanacaktır" şeklinde konuştu.
(ÇY-AH-Y)

13.02.2018 14:06:04 TSI
NNNN
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Konya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Konya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.