Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Hava Durumu ZEMHERİ| Bugün kar yağacak mı? UYARI! 29 Ocak HAVA DURUMU - Meteoroloji
    1

    Hava durumu bugün nasıl? Bugün Ankara'ya kar yağacak mı? İstanbul'a bugün kar yağacak mı? Günün il ışıklarıyla beraber bu soruların cevabı merak edilip araştırılıyor. Perki, bugün yani 29 Ocak hava durumu nasıl? Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 29 Ocak hava durumu tahmin raporu yayınlandı. İşte, merak edilip araştırılan detaylar...

    2

    29 OCAK HAVA DURUMU

    Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Ordu, Niğde, Kayseri ve Sivas çevreleri, Konya'nın Ereğli ilçesi ile gece saatlerinden itibaren Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'nin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'nun güneyinde yağmur ve sağanak, Kıyı Ege'de yer yer gök gürültülü sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları ile Hatay ve Osmaniye çevrelerinde kuvvetli sağanak, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun batısı ile Erzurum, Muş, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Marmara ile yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

    Hava sıcaklıklarının batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, iç ve doğu kesimlerde 3 ila 5 derece azalacağı, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

    3

    KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞ VE YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI

    Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları ile Hatay ve Osmaniye çevrelerinde kuvvetli sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun batısı ile Erzurum, Muş, Bitlis, Hakkari, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

    4

    ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI

    Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunduğundan yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

    5

    KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI:

    Rüzgarın Doğu Anadolu'nun doğusu, zamanla Marmara'nın güney ve batısı ile Kıyı Ege'de güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

    6

    ANKARA °C, 3°C

    Parçalı ve çok bulutlu

    7

    İSTANBUL °C, 9°C

    Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren batısı yer yer yağmur ve sağanak yağışlı

    8

    İZMİR °C, 10°C

    Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

    9

    EGE

    Parçalı, zamanla kıyı kesimlerinin çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren İzmir, Manisa, Muğla, Aydın ve Kuzey Ege kıyılarının yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Gece saatlerinden itibaren Kıyı Ege'de rüzgarın güney ve güneybatı(Lodos)yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

    A.KARAHİSAR °C, 3°C

    Parçalı bulutlu

    DENİZLİ °C, 8°C

    Parçalı bulutlu

    MANİSA °C, 10°C

    Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu

    10

    AKDENİZ

    Parçalı, doğusunun yer yer çok bulutlu, Doğu Akdeniz'in yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak şeklinde olması beklenen yağışların, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Hatay çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Kahramanmaraş'ın yükseklerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde bu sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus hadisesi bekleniyor.

    ADANA °C, 15°C

    Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde il geneli ile öğle saatlerinden sonra doğu kesimleri sağanak yağışlı

    ANTALYA °C, 15°C

    Parçalı, akşam saatlerinden sonra batısı çok bulutlu

    HATAY °C, 10°C

    Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı

    11

    İÇ ANADOLU

    Parçalı ve çok bulutlu, Niğde, Sivas ve Kayseri çevreleri ile Konya'nın Ereğli ilçesinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

    ESKİŞEHİR °C, 4°C

    Parçalı ve çok bulutlu

    KONYA °C, 4°C

    Parçalı ve çok bulutlu, sabah ilk saatlerde Ereğli ilçesi hafif kar yağışlı

    12

    BATI KARADENİZ

    Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

    BOLU °C, 4°C

    Parçalı ve çok bulutlu

    KASTAMONU °C, 2°C

    Parçalı ve çok bulutlu

    ZONGULDAK °C, 9°C

    Parçalı ve çok bulutlu

    ORTA ve DOĞU KARADENİZ

    Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz bölümü ile Ordu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde yoğun olmak üzere kar şeklinde olması bekleniyor. İç kesimlerinde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

    AMASYA °C, 6°C

    Parçalı ve çok bulutlu

    SAMSUN °C, 9°C

    Parçalı ve çok bulutlu

    TRABZON °C, 9°C

    Çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli yağmur ve sağanak, iç ve yükseklerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

    13

    DOĞU ANADOLU

    Çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin batısı ile Erzurum, Muş, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin doğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğusunun yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

    ERZURUM °C, 1°C

    Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yer yer yoğun olması bekleniyor.

    KARS °C, -2°C

    Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

    VAN °C, 4°C

    Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

    14

    GÜNEYDOĞU ANADOLU

    Çok bulutlu ve yağmurlu, Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Diyarbakır çevrelerinin yer yer karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

    DİYARBAKIR °C, 6°C

    Çok bulutlu, yağmur ve yer yer karla karışık yağmurlu

    GAZİANTEP °C, 4°C

    Çok bulutlu ve sabah saatlerinde kuvvetli olmak üzere yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksek kesimleri kar yağışlı

    ŞANLIURFA °C, 8°C

    Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

    Haberi Hazırlayan: Mehmet Kerem Hançer

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ