ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Dünyaca ünlü banker ve milyarder David Rockefeller, kalp yetmezliği nedeniyle 101 yaşında hayatını kaybetti.

Konuya ilişkin açıklama, Rockefeller Ailesinin Sözcüsü Fraser P. Seitel'den geldi. Seitel, Rockefeller'ın ABD'nin New York kentindeki evinde uykusunda öldüğünü duyurdu.

Uzun bir yaşam için kişinin sevdiği şeylerle uğraşması, her şeyi basit algılaması ve dostlarıyla sık sık vakit geçirmesi gerektiğini söyleyen Rockefeller, bir süre kendisine ait Hanuatu Adası'nda dinlenme kararı almıştı.

Rockefeller'e 1998 ve 2004'te iki kez de böbrek nakli yapılmıştı.

DAVİD ROCKEFELLER KİMDİR?

David Rockefeller, 12 Haziran 1915'te New York'ta dünyaya geldi. Eğitim hayatının ardından iş hayatına atılan David Rockefeller, Standart Oil Company şirketinin kurucusu olan ve şirketin petrolden elde ettiği mirasıyla günümüzün Rockefeller Şirketler Grubu'nun kurucusu John D. Rockefeller'in büyük oğludur.

Aynı zamanda David Rockefeller, Chase Bank'ın eski başkanıdır ve günümüzdeki uzantısı JPMorgan Chase'in ortaklarındandır. New York şehrindeki sayılı milyarderlerden birisidir.

2008 yılında Harvard Üniversitesi'ne yaptığı 100 milyon dolar'lık bağış, oldukça dikkat çekmiştir. David Rockefeller'in sahip olduğu şirketler, yönettiği ve yardımda bulunduğu vakıf/fonlar, sivil organizasyonlar ve dernekler başta 1904 yılında kurulmuş olan Rockeller Vakfı, dünya genelinde öğrencilere gelecek vaat eden ve ülkeler arası siyasetlerde etkin rol oynayan bir etkendir.

 

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 21 Mart 2017 Salı 17:41
    Kanla beslenen 1 aile. Birde Rothschild, aileside var.
  • Misafir 20 Mart 2017 Pazartesi 23:36
    Eee 6 değil 6666 kez kalp nakli olsan boş,Gördün mü 200 ü -500 yıl yaşasan gene boş ,Şimdi milyar larca insanın ahını,vebalini ,hakkını götüremediğin trilyon dolar la öde bakıyım...Şimdi sen gazze de batı şeriada-Onlar bahama sahillerinde ayak değmemiş kumlarda...
  • Misafir 20 Mart 2017 Pazartesi 23:34
    O komple insan nakli yapmıştır kesin, organ yetmemiş belli...
Tüm yorumları göster(19)
Kalan karakter : 2000