Kale Grubu Bilişim Vakfı işbirliğiyle ve Novusens Akıllı Şehirler Enstitüsü yürütücülüğünde düzenlenen “Aklım Fikrim Çanakkale” konferansı Truva Müzesi'nde gerçekleştirildi.
Konferansa, Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Zeynep Bodur Okyay, Bilişim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı, Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, Çanakkale Tarım Ve Orman İl Müdürü Erdem Karadağ ile yerli ve yabancı katılımcıların yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.
"Aklım Fikrim Çanakkale projesiyle, Çanakkale'yi geleceğe hazırlamak, dünyadaki başarılı şehir hikayelerine Çanakkale'yi de eklemek için yola çıktık" diyen Zeynep Bodur Okyay sözlerine şöyle devam etti:
“Geçen 3 yılda küçük veya büyük birçok faaliyeti hayata geçirdik. Projenin oluşumunda şehrimizin değerli yöneticileri ve paydaşlarının da verdikleri katkılar bizler için önemliydi. Hep birlikte yol haritasını ortaya koyarak başarılı ve akıllı şehirler için bilim dünyasıyla birlikte çalıştaylar, konferanslar ve sempozyumlar düzenledik. Bugün de Çanakkale'miz için model oluşturacak bu projeyle bir araya gelmiş bulunmaktayız. Daha yolumuz uzun. Şehrimizde yaşayan insanların beklentilerini karşılamak için özveriyle çalışmaya devam edeceğiz.”
Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Zeynep Bodur Okyay'ın konuşmasından sonra konferans, hediye takdiminin ardından sunumlarla devam etti.

ÇANAKKALE

22 Kasım 2019 Cuma

  • İMSAK 06:32
  • GÜNEŞ 08:00
  • ÖĞLE 13:05
  • İKİNDİ 15:38
  • AKŞAM 18:01
  • YATSI 19:23
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Çanakkale haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Çanakkale Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.