Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi Turizm Çinlilerin en çok ziyaret etmek istediği şehir Wuhan oldu - haberler - Turizm Haberleri

    Koronavirüs salgınının çıkış noktası olan Çin'in Wuhan şehrinin beklenmedik bir biçimde turizmde yıldızı parlayabilir. Çin Sosyal Bilimler Akademisi (CASS) Turizm Araştırma Merkezi ile Tencent Kültür ve Turizm Araştırma Merkezi'nin yaptığı araştırmaya göre Çinliler koronavirüs salgını geçtikten sonra en çok Wuhan'ı ziyaret etmek istiyor.

    Kuruluşların 15 bin 163 kişiyle gerçekleştirdiği anketler ve 20 milyon sosyal medya paylaşımından elde edilen verilere göre Wuhan Çinlilerin en çok ziyaret etmek istediği şehir ünvanını Pekin'in elinden aldı. Araştırmanın sonuçları Çin'de sosyal medyanın en çok konuşulan konusu oldu.

    REKLAM

    'KAHRAMAN ŞEHRE DESTEK'

    Son verilerle ilgili açıklamada bulunan CASS Turizm Araştırma Merkezi Direktörü Song Rui "Araştırma sonuçlarının ülkenin dört bir yanından insanların 'kahraman şehre' desteğini yansıttığı söylenebilir" ifadelerini kullandı.

    Bu arada Wuhan'ın içinde bulunduğu Hubei eyaletinde yer alanShennongjia Ormanı ve Yellow Crane Kulesi araştırmada ilk defa Çin'de en çok ziyaret edilmek istenen 10 turist atraksiyonu arasına girdi.

    Çinlilerin en çok ziyaret etmek istediği ülkeler ise sırasıyla Tayland, Rusya ve Japonya oldu.

    Wuhan şehrinde koronavirüs salgını sebebiyle 4 bine yakın kişi yaşamını yitirdi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ