Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sarılan kişinin kim olduğu ortaya çıktı

    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı AK Parti Şırnak İl Kongresi'nde bir anda platforma atlayarak Erdoğan'a sarılmaya çalışan kişinin kim olduğu ortaya çıktı. Şimdiye kadar ailesinden 13 kişinin şehit olduğunu belirten Demircan, "Tek amacım, sevdalısı olduğum Cumhurbaşkanı'mıza sarılmaktı; ama sanırım yanlış anlaşıldı ve gözaltına alındım. İfadem alındıktan sonra serbest bırakıldım" dedi.

    "BEN CUMHURBAŞKANIMIZI ÇOK SEVİYORUM"

    DHA'nın aktardığına göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Şırnak'ta dün düzenlediği AK Parti 6'ncı Olağan İl Kongresi'ne katılarak, partililere seslendi. Erdoğan, konuşmasını tamamlayıp, salondakilerle vedalaşırken platforma aniden biri çıktı. Koşarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanına gelip, sarılmak isteyen ve sahnede kısa süreli hareketliliğe neden olan kişinin Hüseyin Demircan olduğu öğrenildi. Erdoğan'ın korumaları tarafından platformdan indirilen ve gözaltına alınan Demircan, emniyette ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

    REKLAM

    Şırnak'ta Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı'nı kurduklarını anlatan Demircan, Ben şehit yakınıyım. Ailemizden terör örgütü PKK tarafından bugüne kadar 13 kişi şehit edildi. Şehit edilenler arasında annem, 2 ağabeyim ve 2 kız kardeşim var. Korucu olduğumuz için PKK, 1987 yılında Şırnak'ın Güneyce köyü Çift Kavak mezrasına baskın yaparak, ailemden çok sayıda kişiyi şehit etti. Ben, Cumhurbaşkanımızı çok seviyorum. Dün sahnedeyken kendisine sarılmak için sahneye çıktım; ama korumalar, yanlış anladı ve beni sahneden indirdiler. Benim başka bir amacım yoktu, sadece sarılmak istedim. Emniyette ifadem alındıktan sonra serbest bırakıldım. Böyle bir yanlış anlamaya neden olmak istemezdim. Sadece Cumhurbaşkanı'mıza sarılmak istedim.

    AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÜNAL: GÜVENLİK ZAFİYETİ YOK

    Konuya ilişkin olarak açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, olayda bir güvenlik zafiyeti olmadığını belirterek şunları söyledi

    "Ben de o esnada oradaydım. O vatandaş bir şehit çocuğu, bir güvenlik zaafı söz konusu değil. Salona alınanlar tamamen güvenlik kontrolünden geçirilerek alınıyor. Bir şehit çocuğunun Cumhurbaşkanı'na gösterdiği bir aşırı sevgi gösterisiydi. Ben de orada konuştum. Yaptığı hareketin doğru olmadığını, fakat sevgisinden böyle bir davranışta olduğunu, kendisine yaklaştığında ne yapacağını şaşırdığını bana söyledi açıkçası."

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ