Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi İş-Yaşam Marissa Mayer'in tazminatı 23 milyon dolar! - İş-Yaşam Haberleri

    Yahoo'nun CEO'luk görevini bırakması beklenen Marissa Mayer'in şirketteki görevini bırakmasının ardından alacağı tahmin edinilen tazminat oldukça ilgi görüyor.

    Amerikalı iletişim ve teknoloji devi Verizon Communications'ın, Yahoo'nun araştırma ve Reklam işlemlerini 4.83 milyar dolara satın aldı. Böylece, şirketin medyatik CEO'su Marissa Mayer'in işten ayrılacağı iddialar arasında yer aldı.

    Geçen günlerde Yahoo'nun yaşadığı hack skandalı ile ortaya çıkan rakamlar, herkesin ilgisini çekmeye yetti. Marissa Mayer'in maaş hesaplarının da ortaya çıkması ile birlikte Mayer'in aldığı maaş bir hayli şaşırttı.

    2012 yılından bu yana şirketin başında bulunan Mayer'a hack skandalını fatura eden şirket, ayrılığın ardından Mayer'a 23 milyon dolar (83 milyon TL) ödeyeceği tahmin ediliyor. Şirketin bu miktarın 3 milyon dolarını nakit geri kalanını ise hisse olarak ödemesi bekleniyor.

    REKLAM

    MARISSA MAYER KİMDİR?

    1975 yılında ABD'de doğan Marissa Ann Mayer, 17 Temmuz 2012'den itibaren Yahoo!'nun CEO'su olarak görev alıyor.

    Google'ın ilk kadın mühendisi ve 20. çalışanı olan Mayer, Google'da çalıştığı dönemde aralarında Google Search, Gmail, Google News ve Google Images'ın da bulunduğu birçok ürün çalışmalarının başında bulundu.

    Marissa Mayer, 16 Temmuz 2012 tarihinde 13 yıldır çalıştığı Google'dan istifa ederek, Yahoo!'nun icra kurulu başkanlığına (CEO) getirildi.

    NTV

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ