Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Asım ÖNER - İlker KARAŞ / HT CUMARTESİ

Tüm dünyayı etkisi altına alan Pokemon GO, kendini geliştirmeyi ve yepyeni özellikleri oyuna dâhil etmeyi sürdürecek gibi gözüküyor. Niantic Inc.’in CEO’su John Hanke, Comic-con’da düzenlediği basın toplantısında oyuna gelecek birçok yeni özelliğe dair ipuçları verdi. Daha önce Ingress adlı oyunları ile “AR”, yani arttırılmış gerçeklik konusunda önemli deneyime sahip olan şirket, edindiği tecrübeyi Pokemon GO’ya da yansıtacak gibi. Niiantic Inc, yeni özelliklerin yanı sıra oyunda zaman zaman sorun çıkaran yakındaki Pokemon’lar ve radar sistemini de düzgün çalışır hale getireceğini belirtti.

1) POKEMON TAKAS SİSTEMİ

Oyun içinde hangi takıma üye olursanız olun, her oyuncunun ortak isteği Pokemon’larıyla rahatça takas yapabilmek ve böylece Pokemon koleksiyonunu geliştirebilmek. Takas özelliğinin ne zaman oyuna ekleneceği henüz bilinmese de oyunun keyfini artırmak için gerekli olduğu söylenebilir.

2) YENİ NESİL

Biliyorsunuz şu anda Pokemon GO’da sadece ilk nesil Pokemon’ları yakalayabiliyoruz. Bu da oyuncuların aynı Pokemon türleriyle sık sık karşılaşmasına neden oluyor. Yeni Pokemon’lar arasında Pokemon Moon, Sun, X ve Y nesillerine ait Pokemon’ların olacağı tahmin ediliyor. Şu ana kadar ilk nesilde bulunan toplam 151 Pokemon türünün 145’i yakalandı. Yeni Pokemon’larla birlikte sayının artması oyuna yeni bir soluk getirecek.

3) MELEZ POKEMON'LAR

John Hanke’in Comic-con konferasında söz ettiği yenilikler arasında, Pokemon türlerinin çiftleştirilmesi de vardı. Bu sayede melez Pokemon’lar ortaya çıkabilir ve oyuncular kendilerine özgü Pokemon’lara sahip olabilir.

4) TAKIMINA ÖZGÜ POKEMON

Pokemon GO’da, Mystic, Valor ve Instinct olmak üzere katılabileceğiniz üç farklı takım var. Bu takımların simgeleri ise kendilerine özgü olan Legendary (En üst seviye) uçan Pokemon’lar. Yakın zamanda gelmesi beklenen özellik ise bulunduğunuz takımın Legendary Pokemon’unu yakalayabilecek olmanız. Her oyuncu bulunduğu takıma özgü Pokemon’u koleksiyonuna ekleyebilecek ve seçtiği takımın önemi de artacak.

5) POKE-STOP'LAR POKE-CENTER'LARA DÖNÜŞEBİLECEK

Oyundaki en önemli özelliklerden biri Pokestop’ları kendinize uyarlayabilecek ve Poke-center’lara dönüştürebileceksiniz. Pokemon GO’nun ilk oyunlarında olduğu gibi, yaralı Pokemon’larınızı Poke-center’larda iyileştirebileceksiniz. Poke-center’ların nasıl çalışacağına dair detaylı bilgi henüz verilmemiş olsa da, Poke-stop’ların değerinin artacağı kesin!

ŞAMPİYONLUK LİGİ'NE VEDA

Büyük bir heyecanla Şampiyonluk Ligi’ne dâhil olan Beşiktaş E-Spor Kulübü yazın son haftasında aldığı yenilgilerle ligi alt sırada tamamladı. Takım içindeki anlaşmazlıklar ve yönetimle olan iletişim kopukluklarının bu sonucu getirdiği söylenebilir. Finaller boyunca Beşiktaş taraftarlarının yarattığı harika atmosferi özleyeceğiz. Takımın gelecek dönem e-spor arenasında mücadele edip etmeyeceği ise merak konusu.

FNATIC OVERMATCH REKABETE HAZIR

Avrupa’nın en büyük e-spor tekeli Fnatic, bugünlerde Overwatch’a geri döndü, üstelik dünyanın en iyi takımlarından Nubris’i seçerek. Takımdaki her oyuncu Overwatch’un kapalı betasından bu yana oyunda en üst derecelerde yarışarak tecrübe elde etmiş isimler. Ve bu mirasa e-sporun en sembolik formasıyla devam edecekler.

VALVE 23 BET SİTESİNE İHTARNAME YOLLADI

Valve, geçtiğimiz günlerde 23 CS:GO Skin Bet sitesine ihtarname yolladı. Bu durdurma ve kapatma kararıyla ilgili Valve, birçok siteye bu kararın yollandığını doğruladı. Bu sitelerin amacının oyun içi skin’leri ile bet veya takas yapmak olduğu biliniyor.