Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi Turizm Ekonomi Bakanlığı'ndan Booking.com ve Uber açıklaması - Turizm Haberleri

    Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, geçtiğimiz günbooking.com ve Uber ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Zeybekci yaptığı açıklamada, "İstedikleri her desteği verebiliriz. Vergiyse derdi vergiyi sıfırlayabiliriz" ifadelerini kullanmıştı.

    Ekonomi Bakanlığından, Bakan Nihat Zeybekci'nin Booking.com ve Uber ile ilgili açıklamalarına ilişkin olarak, "Söz konusu açıklamada, Bakanlık olarak Booking.com ile temasın bulunmakta olduğunu ve görüşmelerin devam ettiğini ifade etmiştir.

    Açıklama, Booking.com ile ilgilidir, Uber ile ilgili benzer mahiyette bir temas kesinlikle söz konusu değildir" ifadelerine yer verildi.

    Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada Zeybekci'nin dün Ensar Vakfı programında kendisine yöneltilen bir soru üzerine Booking.com ile ilgili açıklamalar yaptığı belirtildi.

    REKLAM

    Zeybekci'nin söz konusu açıklamada, Bakanlık olarak Booking.com ile temasın bulunduğunu ve görüşmelerin devam ettiğini aktardığı kaydedilen açıklamada, "Sayın Bakanın konuşmasında yer verdiği açıklama Booking.com ile ilgilidir. Uber ile ilgili benzer mahiyette bir temas kesinlikle söz konusu değildir" ifadesi kullanıldı.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ