Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı F-16 ve F-4 2020 savaş uçakları ile Kuzey Irak'ın Gara bölgesine hava operasyonu düzenlendi.

Beytüşşebap bölgesine düzenlenen operasyonda ise toplam 22 bölücü terör örgütü mensubu terörist ölü olarak ele geçirildi.

 Güvenlik birimlerinden alınan bilgiye göre, İHA'lar ve diğer istihbarat kaynaklarından elde edilen bilgiler doğrultusunda tespit edilen BTÖ'ne ait barınak, ağaç altı barınak, malzeme ve mühimmat depoları 25 Eylül 2015 tarihinde Hava Kuvvetlerine ait F-16 ve F-4 2020 savaş uçakları ile tam isabetle vurularak imha edildi. İcra edilen hava taarruzları İHA ile gözetlendi.

Son dönemde yer altına tahkim edilmiş mühimmat depolarının istihbarat birimlerince tespit edilerek Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları tarafından imha edilmesini müteakip Bölücü Terör Örgütü, ellerindeki kalan mühimmatları arazide örtülü ve çok gizli olan yerlere bölmek suretiyle depoladıkları vurgulanarak bunların da tespit edildikçe imha edildiği vurgulandı.

 

 

Ayrıca teröristler mağaralar atılan akıllı bombalar nedeniyle artık buralarda barınmak yerine açık alanları tercih ettiğine dikkat çekilerek "Barınak" denen yerlerde yaşam sürdürmeye çalıştıkları bildirildi. Teröristlerin buradan da kaçamadığına dikkat çekilerek barınaklara çok sayıda silah ve mühimmatı da götürdüklerinden dolayı, barınak patlamaları da katman katman alev topu şeklinde görüldüğü ifade edildi.

22 TERÖRİST ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ

Beytüşşebap bölgesinde yapılan operasyonda, 26 Eylül 2015 tarihinde ele geçirilen 15 Bölücü Terör Örgütü mensubu teröriste ilave olarak, yedi Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist daha silah, mühimmat ve malzemeleri ile birlikte ölü olarak ele geçirildiği öğrenildi.
Operasyon kapsamında ele geçirilen toplam terörist sayısı 22 olduğu kaydedildi.

PKK'lı teröristler tarafından Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesine düzenlenen saldırı sonrasında bölge F-16 savaş uçakları tarafından kazan bombaları ile vuruldu. Bombardıman saniye saniye kameralara yansıdı.
İHA