Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında "PKK'nın büyük kentlerde Ankara, İstanbul, İzmir ve Mersin'de de PKK'nın yeni terörist eylem girişimi içinde olacağına dair çok güçlü istihbaratlar vardır" dedi.

MHP'li Özdağ, TBMM'deki basın toplantısında Şırnak, İdil ve Sur'da şehit olan asker ve polislere rahmet dileyerek bu bölgelerde çalışan ve terör örgütü sempatizanı olduğunu iddia ettiği sağlık personelleriyle ilgili konuştu. Özdağ, Sağlık Bakanlığı tarafından konuyla ilgili gerekenin yapılmasını isteyerek yaralanan güvenlik güçlerinin bu personellere nasıl emanet edilebileceğini sordu.

"AKP HÜKÜMETİNİN ASKERLERİMİZE VE POLİSİMİZE BU PSİKOLOJİK BASKIYI YAPMA HAKKI YOKTUR"

Bir süreden beri AK Parti'den gelen açıklamaların bölgelerdeki operasyonların durdurulacağına dair hava yarattığını aktaran Özdağ, "Bu ilçelerde adım adım tuzaklanmış bombaları, keskin nişancı ateşi altında ilerleyerek imha eden asker jandarma ve polisimizi ağır baskı altında bırakmaktadır. AKP hükümetinin askerlerimize ve polisimize bu psikolojik baskıyı yapma hakkı yoktur. Eğer gerçekten operasyonları bir an önce bitirin diye bu ağır koşullarda askerimize, polisimize ve jandarmamıza bu tür baskılar yapacaksanız alın çocuklarınızı ve AKP Gençlik Kolları'nı yanınıza siz gidip bitirin. Bu kadar kolaysa bu iş. Rahat bırakın bu insanları da bildikleri gibi yapsınlar. Şehitlerin bedenleri arkasına sığınıp siyaset yapmayın" diye konuştu.

"AKP'NİN AMACI DOLMABAHÇE ANLAŞMASINI PKK VE HDP'NİN KABUL ETMESİNİ SAĞLAMAK"

PKK'nın İstanbul, İzmir, Ankara ve Mersin'de eylem hazırlığı içinde olduğunu ileri süren MHP'li Özdağ, "AKP'nin amacı PKK'yı yenmek değil Dolmabahçe anlaşmasını PKK ve HDP'nin kabul etmesini sağlamaktır. Önümüzdeki haftalarda PKK'nın dağlardan ve Suriye'den bazı il ve ilçe merkezlerine yeni terörist unsurlar yollamasıyla çatışmalar büyük bir tırmanma aşamasına girecektir. Ankara, İstanbul, İzmir ve Mersin'de de PKK'nın yeni terörist eylem girişimi içinde olacağına dair çok güçlü istihbaratlar vardır. PKK'nın Ankara'da iki büyük suikast üzerinde çalıştığı istihbaratı istihbarat ve güvenlik yetkililerine ulaşmıştır. Yapılması gereken gereken hukuki ve askeri önlemleri hızla almaktır. Güneydoğudaki durum Paris'ten çok daha vahimdir. Gereken karar gerektiği zaman alınmazsa çok geç kalınır" ifadelerini kullandı.

"TÜRK MİLLETİNE SAYGIDAN DOLAYI HAKARET ŞEKLİNDE İFADELERLE AÇIKLAMAMASI TERCİH EDİLİR"

MHP'li Özdağ, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik söylediği sözler üzerine hakkında soruşturma başlatılmasının sorulması üzerine "Şu ya da bu olay üzerine değil genel durumu tespit etmemiz gerek. Ancak siyasette en sert eleştiriler yapılabilir ve yapılmalıdır. Fakat bu eleştiriler yapılırken Cumhurbaşkanı'nın da bir ilçe başkanının da bu açıklamaları kamuoyu önünde yaptığını bilincinde olarak ve Türk milletine saygıdan dolayı hakaret şeklinde ifadelerle açıklamaması tercih edilen noktadır. Keşke böyle olsa" dedi.

"HDP, PKK TERÖR ÖRGÜTÜ İÇİN TERÖRİST TEMİN ETME MERKEZİ OLARAK ÇALIŞMAKTADIR"

HDP'nin operasyonların bitirilip müzakereye başlanması yönündeki açıklamasının sorulması üzerine Özdağ, şunları söyledi: "HDP, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bölünmesi için çalışan terör örgütüyle eş güdüm içinde politika yapan bir partidir. Türkiye'nin dostu değildir. Bu yüzden yapmış olduğu açıklama PKK'yı korumaya, kollamaya, Türkiye'nin bölünmesini sağlamaya yönelik hendek terörünün parçasıdır. Bu parti PKK terör örgütü için terörist temin etme merkezi olarak çalışmaktadır"

DHA