Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

GAZETE HABERTÜRK

İstanbul yazdan kalma günler yaşıyor. Güneşin yüzünü göstermesiyle birlikte artan sıcaklıklar kentte bahar havası estiriyor. Dün de kent yazdan kalma günlerinden birini daha yaşadı.

Öyle ki mart ayında çoğu ilde kar yağışı gerçekleşirken İstanbul, 20-22 derece ile mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Hava sıcaklığı çarşambaya kadar devam edecek.

Fakat bu sıcaklık çok sürmeyecek. Çarşamba gününden sonra ise lodos fırtınasıyla birlikte hava sıcaklığı yeniden mevsim normallerine düşecek. Hafta sonu da bu lodostan nasibini alacak.

Lodosla birlikte gelen soğuk hava hafta sonu iyice kendini hissettirecek. Lodos fırtınası ile iyice soğuyacak hava Cuma günü yağmurla birlikte 10-11 dereceleri görecek. Hafta sonu da sıcaklık gece 5 dereceye kadar düşecek. Yazdan kalma günler yerini ayaza bırakcak.

3 BARAJ FULL ÇEKTİ

Bu arada son yağışlarla beraber İstanbul’un su ihtiyacını karşılayan 10 barajın ortalama doluluk oranı yüzde 87.41 oldu. Kazandere, Darlık ve Istrancalar barajlarında doluluk oranı yüzde 100’e ulaştı. Yüzde 59.6 ile en düşük doluluk oranına sahip baraj ise Elmalı oldu.