Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Hakkari Yüksekova'da sürdürülen operasyonda bir sokakta tankın içine düşebileceği genişlikte bir hendek kapatılırken bu türden hendeklere birçok sokakta rastlanıldığı belirtildi. Bölgedeki askeri kaynakların operasyonlar sırasında çektiği fotoğraflar PKK'lıların ilçeye verdiği zarar ve tahribatı gözler önüne serdi.

Hakkari Yüksekova'da güvenlik güçleri, PKK'ya yönelik 'Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle' operasyonunu sürdürüyor. Operasyonda bugüne kadar 83 PKK'lı etkisiz hale getirilirken 91 el yapımı patlayıcı imha edildi.

Yüksekova'da güvenlik güçleri, PKK'ya yönelik 'Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle' operasyonunu sürdürüyor. İlçede operasyonların başladığı günden bugüne kadar 83 PKK'lı etkisiz hale getirilirken 91 el yapımı patlayıcı imha edildi.

Bir sokakta tankın içine düşebileceği genişlikte bir hendek kapatılırken bu türden hendeklere birçok sokakta rastlanıldığı belirtildi. Güvenlik güçleri tarafından yapılan bir aramada canlı bomba yeleği ile el yapımı patlayıcı yapımında kullanılacak çok miktarda malzeme ele geçirildi. Yoğun kar yağışı altında operasyonlara devam eden güvenlik güçleri el yapımı patlayıcı düzeneklerini tek tek tespit edilerek yerinde imha ettiği belirtildi.

DHA