Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Güvenlik Yakalanan PKK'lı terörist : En son olmadı hepsi kaçtılar

    Mardin'in Nusaybin ilçesinde Kamışlı'ya geçmeye çalışırken 2'si üst düzey 18 PKK'lının etkisiz hale getirildiği operasyon yakalanan PKK'lı terörist konuştu.

    PKK'lı terörist, "Evler orada iki katlı, çok katlı evler var labirent gibi, oraya barikatlara da gerek yoktu, oraya yerleşeceklerdi. En son olmadı komutanım hepsi kaçtılar. Bir baskında hepsi giderler. Zaten bugüne kadar ben hep düşünüyordum, güzelce iki gün giderseniz üstlerine hiç kimse kalmaz. Buradan tüm halkımıza sesleniyorum; Hiçbir zaman terör mağduruna düşmeyin" dedi.

    Geçtiğimiz pazar akşamı Nusaybin'den Kamışlı'ya geçmeye çalışırken 2'si üst düzey 18 PKK'lının etkisiz hale getirildiği operasyon yakalanan PKK'lı terörist konuştu.

    PKK'lı terörist, "Orada çocuklarımı tehdit ettiler. Beni zorladılar ben katıldım, ben o yüzden katıldım. Evime ekmeğimi götürüyordum, ben zaten inşaatçıyım. Seramik işini yapıyorum ben. Ben de çocuklarıma bakmasam kim bakacak? O yüzden zorla beni buradan tuttular yani bildiğin çalıştırmak için. Maksat işte ora Kürdistan devleti kurulması için, örgüt kurulacak, herkes öz yönetimi savunmak için, öyle söylediler. Özerklik ilan edecekler. Barikat yapıyorduk, hendek yapıyorduk. Onların amacı zaten daha çok alanı genişletmek yani Türk Ordusunu buradan çıkartmak. Evler orada iki katlı, çok katlı evler var labirent gibi, oraya barikatlara da gerek yoktu, oraya yerleşeceklerdi. En son olmadı komutanım hepsi kaçtılar. Bir baskında hepsi giderler. Zaten bugüne kadar ben hep düşünüyordum, güzelce iki gün giderseniz üstlerine hiç kimse kalmaz. Buradan tüm halkımıza sesleniyorum; Hiçbir zaman terör mağduruna düşmeyin, Türk Ordusunun kollarına geçin, sakın öyle bir hata yapmayın. Ben böyle bir hata yaptım çok pişmanım. Sizde bu hatalara düşmeyin, kanmayın hiç kimseye, kendi gücünüze, işinize, okulunuza, böyle şeylere bakın. Devlete güvenin, devletten korkmayın, devletin adaletli kollarına gelin" dedi.

    DHA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ