Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika CHP grubu çocuklar için toplandı

    23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla balonlar ve bayraklarla süslenen grup salonunda çeşitli illerden gelen çocukların katıldığı ve ilköğretim okulu öğrencisi Alara Tuncer'in yönettiği grup toplantısı yapıldı.

    CHP'li milletvekilleri ve parti yöneticilerinin de çocuklarıyla katıldıkları grup toplantısına basının yoğun ilgi göstermesi ve salonun orta bölümünde toplanmaları üzerine toplantıyı yöneten Tuncer, "Lütfen kenarlara çekilin. Bugün başkan benim" diye uyarıda bulundu.

    Salona elinde çiçeklerle giren Kılıçdaroğlu, ön sırada çocuklarla birlikte oturdu.Toplantının başında Ulu Önder Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler için saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.Daha sonra kürsüye çıkan çocuklar şiirler okudular ve konuşmalar yaptılar. Bu sırada basın mensuplarının uyarılarını dikkate almadığını söyleyen Divan Başkanı Tuncer'in ağladığı görüldü.

    Beraberindeki çocuklarla kürsüye gelen Kılıçdaroğlu, yaptığı kısa konuşmada 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı. Çocuklara "Vatanınızı, Atatürk'ü, cumhuriyeti seviyor musunuz?" diye soran Kılıçdaroğlu, "Evet" yanıtı üzerine, "Biz de 'Evet' diyen bütün çocuklarımızı çok seviyoruz" karşılığını verdi. Kılıçdaroğlu, toplantıyı yöneten Tuncer'i kutladı.

    Grup toplantısının ardından salonda bulunanlar Havuzlu Bahçe'ye geçtiler. Kılıçdaroğlu, burada çocuklara içinde kitaplar ile oyuncak olan hediye paketleri dağıttı. Paketlerin dağıtımı sırasında kalabalık nedeniyle güçlük yaşandı. Paketlerin dağıtıldığı yere ulaşamayan bazı çocukların ağladığı görüldü.

    Daha sonra bahçede dolaşan Kılıçdaroğlu'na davetliler yoğun ilgi gösterdi. Çocuklar ve aileleriyle fotoğraflar çektiren Kılıçdaroğlu, üzerinde "23 Nisan Kutlu olsun" yazan pastayı da kesti.

    Bahçedeki bazı çocuklar gruplar halinde şarkılar söylerken, CHP İzmir Milletvekili ve TBMM Katip Üyesi Özcan Purçu ile gelen Roman çocuklar da Kılıçdaroğlu'na "Romanlar seninle gurur duyuyor" diye seslendiler.

    AA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ