Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Olay, Derince Fatih Sultan Mahallesi'nde meydana geldi. TEM yolu kenarındaki ağaçlık alanda yerde hareketsiz yatan birini gören madde bağımlısı bir kişi, polise ihbarda bulundu. Olay yerine polis ve 112 ekipleri sevk edildi. Sağlık görevlileri yaptıkları incelemede, hareketsiz yatan kişinin yaklaşık 8 saat önce öldüğünü tespit etti. Yapılan incelemede cesedin, madde bağımlısı olduğu iddia edilen Taner Ortanca'ya ait olduğunu belirledi. İşsiz Taner Ortanca'nın iki çocuk babası olduğu ve eşinden ailevi sorunlar nedeniyle ayrılmak üzere olduğu öğrenildi.

Taner Ortanca'nın yakınları, haber alır almaz olay yerine gelerek gözyaşı döktü. Yakınlarının geldiği sırada Taner Ortanca'yı gören ve ihbarda bulunan kişinin de olay yerine gelmesiyle gergin anlar yaşandı. İsminin Ahmet olduğu öğrenilen bu kişi, ölen Taner Ortanca'nın yakınlarından tepki görünce "Ben birşey yapmadım" diyerek kendini savundu. Bu kişi ifadesi alınmak üzere karakola götürülürken, Taner Ortanca'nın yakınları "Bunun hesabı sorulacak" diye bağırdı.

Ortanca'nın cesedi olay yerinde yapılan incelemelerinin ardından, kesin ölüm nedenin belirlenmesi için otopsi yapılmak üzere Kocaeli Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırdı.

Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

DHA