Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Başbakan Binali Yıldırım, ''Bir kez daha ülkemizi karanlık günlere götürmeye çalışan bu soysuz FETÖ terör örgütünün sözde askerlerine, asker kılığına girmiş teröristlere verdiğiniz bu dersten dolayı ülkem ve milletim adına müteşekkirim'' dedi.

Bartın’da vatandaşların Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlattıkları "demokrasi nöbeti" devam ediyor.

Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ile darbe girişimine tepki gösterdi. Şehitler için saygı duruşunda bulunan vatandaşlar, İstiklal Marşı okudu.

Başbakan Yıldırım, meydandaki vatandaşlara telefon bağlantısı ile hitap etti, demokrasi nöbetinin hayırlı olmasını diledi.

Bartın’ın her zaman devletinden, milletinden yana olduğunu ve 15 Temmuz darbe girişiminde de bütün ülkede olduğu gibi Bartın’da da milli iradenin kazandığını dile getiren Yıldırım, şöyle devam etti:

''Milletimiz, Bartınlılar, milli iradenin FETÖ’culara teslim edilmesine izin vermedi. Bunun için sizlerle ne kadar övünsek azdır. Sağolun, varolun. 15 Temmuz, çok karanlık ve uzun bir geceydi ancak darbe teşebbüsünde bulunan FETÖ terör örgütünün elemanları bir şeyi hesap edemediler. Hesap edemedikleri şey Türkiye sevdalısı, dünya lideri, başkomutan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan idi. Hesap edemedikleri şey, halkın iradesini elinde bulunduran, milletin desteği ve duasıyla iş başında olan 65. Hükümet idi. Ülkesine, milletine, bayrağına sadık, istiklal aşkıyla meydanları dolduran aziz milleti hesap edemediler ancak iş bitmedi. Bir müddet daha meydanlarda şenlik havasında demokrasi nöbetini tutmaya devam edeceğiz. Parti gözetmeksizin Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, AK Parti, bütün sivil toplum örgütleriyle kanaat önderleriyle Bartın'ın meydanlarını doldurup taşıracağız. Türkiye'ye, tüm dünyaya Türk milletinin bağımsızlık aşkını en yüksek sesle haykıracağız. Bir kez daha ülkemizi karanlık günlere götürmeye çalışan bu soysuz FETÖ terör örgütünün sözde askerlerine, asker kılığına girmiş teröristlere verdiğiniz bu dersten dolayı ülkem ve milletim adına müteşekkirim.''

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da Bartınlıların darbe girişiminin yaşandığı ilk geceden itibaren meydanları çoğalarak doldurmaya devam ettiğini, vatanlarına sahip çıktıklarını belirterek, ''Bartınlılar, sesinizi duymaktan çok memnun oldular. Bartın'ın selamını sizlere iletiyoruz.'' dedi.

AA