Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Beratcan Karakütük davası başladı
    1

    Kartal'da, kaybolduktan 15 gün sonra su kuyusunda cansız bedeni bulunan 10 yaşındaki Beratcan Karakütük'ü öldürdükleri iddiasıyla haklarında ‘ağırlaştırılmış müebbet hapis' cezası istemiyle dava açılan anne Türkan Karakütük ve cinayet zanlısı sevgilisi servis şoförü Ersin Kaşıkçı'nın yargılanmasına başlandı.

    2

    Ersin Kaşıkçı ifadesinde, "Ellerini, ayaklarını ve ağzını koli bandıyla bantladım. Korktuğu için karşı koymadı. Minibüsün bagajına koyduktan sonra son servisimi yaptım.

    3

    Tepeören'de yol kenarındaki dereye götürdüm. Yarı baygındı. Suyun içine soktum. Ayılınca kafasından suya bastırdım. Birkaç dakika sonra hareketsiz kaldı ve öldü" dedi.

    4

    Anadolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Ersin Kaşıkçı (40), tutuksuz sanık Türkan Karakütük (34), müşteki Ergün Karakütük (39) ve taraf avukatları katıldı.

    5

    Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı da davaya müdahil olarak katıldı.

    6

    "6 YILDIR BİRLİKTEYİZ"

    Öz çocuğunu öldürmeye azmettirmek suçundan yargılanan anne Türkan Karakütük, hakkındaki suçlamaları reddetti. Kaşıkçı ile 6 yıldır süren ilişkisi olduğunu belirten Karakütük, "Eşimden ve ailemden ilgi görmediğim için düştüğüm boşluk nedeniyle bu ilişkiyi yaşadım.

    7

    İlişkimiz yaklaşık 6 senedir sürüyor. Hatta Ersin evimin yakınında bir ev tuttu. Haftada 3-4 kez bu eve gidip kendisiyle ilişkiye giriyordum. Ben bu eve Beratcan'ı hiç götürmedim. Sanık ile olan ilişkimi eşim de büyük oğlum biliyordu. Ersin ile servis minibüsünde de ilişkiye girdik.

    8

    Ersin, elindeki açık saçık resimlerle beni tehdit ediyordu. Açık saçık resimlerini kendisi çekiyordu. Bu fotoğrafları kendim çekip göndermedim, kendisi çekti. Ben bunları çekmesine izin vermediğimde bana şiddet uyguluyordu" dedi.

    9

    Olay günü oğlu Beratcan'ın okuldan dönmediğini öğrendiğinde büyük oğlu Berkay'ı okul civarını araması için gönderdiğini anlatan sanık anne, eşi Ergün'e telefon ederek çocuğu aramasını istediğini anlattı.

    10

    Sanık Ersin Kaşıkçı'yı da aradığını söyleyen Türkan Karakütük, "Kendisi daha önceleri bana çocuğumu yolda gördüğünü söylediği için sanık Ersin'i de saat 17.00 civarında aradım. Görüp görmediğini sordum. Bana, ‘çocuklarla takılmıştır, gelir' dedi. Konuşmasında herhangi bir gariplik yoktu" dedi.

    11

    "GEREKİRSE ÖLDÜR DEDİ"
    Sanık Ersin Kaşıkçı ise ifadesinde, "Türkan, beni günde 14-15 sefer arıyordu. Evi beraber tuttuk. Çocukla bir sefer geldiler eve. İki, üç sefer de minibüse geldiler. Eve geldiklerinde çocuk televizyon izliyordu. Biz yan odada ilişkiye girdiğimiz sırada bizi gördü ve dönüp salona gitti.

    12

    Bizi servis minibüsünde de ilişkiye girerken iki kere gördü. Çocuğunun yanında bile yanıma geliyordu, elimi tutuyordu, kucağıma oturuyordu. Çok rahat davranan bir insandı. Bu çocuğu getirmemesini söyledim. ‘Gider babasına söyler' dedim" şeklinde konuştu.

    13

    Olaydan iki üç gün önce Türkan Karakütük'ün kendisine "Beratcan'ın gördüklerini babasına anlatmakla tehdit ettiğini" söylediğini savunan Kaşıkçı, ‘Kocam duyarsa ikimiz de mahvoluruz. Çocuğu bir şekilde hallet. Gerekirse öldür' dediğini ileri sürdü.

    14

    Olay günü Türkan Karakütük'ün Beratcan'ı okuldan 40 metre aşağıda bulunan caddede beklemesini istediğini anlatan Kaşıkçı, Beratcan'ın "Anneme bir şey gönderecekmişsin' diye yanına geldiğini söyledi.

    15

    Çocuğu minibüse bindirdiğini ve ellerini, ayaklarını ve ağzını bantladığını belirten Kaşıkçı, "Koltukların üst tarafından arka taraftaki bagaja koydum, arabadan indirmeden.

    16

    Bagaja götürdüğümde, ‘hiç sesini çıkarmayacaksın, götüreceğim yerde ağzını açacağım' dedim, ‘tamam' dedi. Çocuk arabadayken servis çektim. Tepeören'e geldiğimde yol kenarındaki derenin içine indirdim. Çocuk yarı baygın gibiydi.

    17

    Ağzını açıp derenin içine bıraktım. Çocuk kendine gelip çırpındı. Kafasından suya bastırdım. Çok fazla sürmedi. Bir dakika oldu, olmadı. Şu an hatırlamıyorum ne kadar sürdüğünü.

    18

    Suyun içine gömüldü, boğuldu. Menfezin içi geniş olduğu için kimse görmesin diye ileriye doğru ittim. Gece Tepeören'e servis götürdüm. Aynı yere tekrar gittim, çocuk orada duruyor mu diye. Duruyordu" dedi.

    19

    Baba Ergün Karakütük ise her iki sanıktan da şikayetçi olduğunu söyledi.

    20

    Müşteki avukatlarının, Türkan Karakütük'ün tutuklanması talebini reddeden mahkeme heyeti, sanık Türkan Karakütük'ün, her cumartesi karakola giderek imza atmasına ve yurt dışına çıkış yasağı uygulanmasına karar vererek duruşmayı erteledi. HABERTÜRK HABER MERKEZİ

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ